Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

KOAH Hastaları İçin Oksijen Makinesi Markaları ve Güncel Fiyatları

KOAH tedavisinde kullanılan ilaçlara ek olarak oksijen tedavisinin de gerekli olduğu durumlar olabilir. Çeşitli markalarda, özelliklerde ve fiyat aralıklarında oksijen makineleri vardır.

KOAH hastalığını tamamen iyileştirecek bir tedavi seçeneği olmadığından; uygulanan tedaviler genellikle karşılaşılan belirtilerin azaltılmasına ve hastalığın ilerlemesini yavaşlatmaya yöneliktir. Eğer sigara içiliyorsa, KOAH tedavisinin ilk adımı sigarayı bırakmaktır. Ayrıca nefes açıcı ilaçlar, iltihap giderici ilaçlar ve antibiyotikler de koah tedavisinde kullanılan ilaç türleridir. İlerlemiş koah vakalarında hastanın kanındaki oksijen miktarı düşer ve vücut solunum yapmakta zorlanır. Solunum sıkıntısından kalp, beyin ve böbrekler gibi hayati organlar da etkilenip zarar görebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için kandaki oksijen miktarını ve basıncını arttırmak için oksijen tedavisi de kullanılabilir.

Oksijen Makineleri

Oksijen Makinesi

 Oksijen Makineleri; KOAH hastaları ve diğer akciğer hastalıklarına sahip olan kişiler için tasarlanmış, saf oksijen üreten cihazlardır. Kesintisiz olarak oksijenin üretilmesini sağlayan bu makineler, kandaki oksijen miktarının sabit olarak kalmasını sağlar. Bu durumdan sonra hastanın kanındaki oksijenin düşmesinden dolayı ortaya çıkan yorgunluk, halsizlik ve solunum sıkıntıları gibi dertler ortadan kaldırılır.

Oksijen Makinelerinin Fiyatları

KOAH hastaları için uygun olan oksijen makineleri markaları ve fiyatları şu şekildedir:

Marka

Özellikler

Fiyat

Hikoneb

Dakikada 10 litrelik oksijen çıkışı sağlayarak havadaki oksijeni saflaştırır. Düzenli hava akışı sağlar. SGK tarafından önerilmektedir.

899 TL

Galena

Dakikada 10 litre oksijen akışı, düşük oksijen alarmı, ev ortamında oksijen ihtiyacını gidermek için kullanılır.

1.655 TL

Devilbiss

Oksijen seviyesi için gösterge paneli, 5 litre çıkış kapasitesi, kompakt ve sessiz çalışma, düşük enerji tüketimi, alarm özelliği.

3.220 TL

Airsep

Düşük ses oranı, hafif ve pratik bir yapıya sahiptir. Düşük oksijen seviyesinde alarm, %90 oranında oksijen performansı sağlar.

2.670 TL

Nuvo Lite

Pratik bir şekilde kullanım sağlar. Hafif bir yapıya sahiptir. Kompakt ve sessiz çalışır. Elektrik hatası ve güvenlik önlemleri vardır. Dakikada 4 litreye kadar oksijen üretimi sağlar.

2.920 TL

SeQual

Kolay kullanılabilir LED ekran, %91 oranında oksijen sağlar. 26 kg ağırlığına sahiptir. Sesli uyarı ile cihazı daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

2.230 TL

Philips

Hafif ve sessiz şekilde çalışır. 5 litrelik oksijen tüpü kapasitesine sahiptir. Çok az enerji üretir ve ısıyı da az olarak yayar. Uzun süre boyunca filtre değişimi gerektirmez.

3.640 TL

 

Plusmed

Oksijen yoğunluğu %93 oranındadır. Çalışma sırasında odanın oksijenine etki etmez. Sadece solunum yoluyla kullanılır.

2.310 TL

Respirox

Sessiz bir şekilde oksijen üretiminin yapılmasını sağlar. 5 litreye kadar oksijen akışı sağlar. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan bir özelliğe sahiptir. 19 kg ağırlığa sahip olan cihaz en hafif oksijen makineleri arasındadır.

2.200 TL

Veron

5 litreye kadar oksijen üretilmesini sağlayan bir cihazdır. 12.6 kg olduğu için kullanımı son derece rahat bir şekilde yapılabilir. Led ekranı sayesinde kontrolü biraz daha hızlı şekilde yapılabilir.

2.086 TL

Freefly

5 litreye kadar oksijen akışını sağlayan bir makinedir. Tak çalıştır özelliği ile rahatlıkla çalıştırılabilir. Kolay bir kullanım sağlar. Öte yandan uzun bir cihaz ömrüne sahiptir.  Ağırlığı ise 25 kg’dır.

2.500 TL

İnvacare

Oksijen yoğunluğu %93 seviyesindedir. 5 litreye kadar bir oksijen sağlar. Sessiz bir yapıya sahiptir. Bu nedenle daha rahat bir şekilde kullanılabilir. LCD ekranı işlemlerin biraz daha kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

3.150 TL

Yuwell

Taşınabilir özelliğe sahip olan bir cihazdır. Üzerindeki LED ekran sayesinde yapılan işlemlerin anında görülmesini sağlar. Güvenlik gibi ek önlemleri de olduğu için, daha rahat bir şekilde kullanılabilir.

1.435 TL

Coxtod

Kompakt özelliklere sahip olan bir makinedir. Hızlı bir kullanıma sahip olduğu için, herkes tarafından kullanılabilir. Aynı zamanda hafifliği ile de zorlanılan bir konuyu ortadan kaldırmış durumdadır.

959 TL

OC-5

Yüzde 92 seviyesine kadar bir oksijen yoğunluğu sağlar. 1 litreden, 5 litreye kadar oksijen üretimine neden olur. Öte yandan 17 kg ağırlığa sahip bir cihazdır. Kullanımı pratiktir.

1.490 TL

 

Life Choice

Piyasanın en hafif ve sessiz cihazları arasındadır. Basit bir yapısı olduğundan dolayı, hızlı bir şekilde kullanılabilir.

3.920 TL

Easy Pulse

Portatif bir yapıya sahiptir. Pratik bir şekilde rahatça kullanılabilir.

3.500 TL

 

Kaynaklar1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 oy, ortalama: 4,50 puan
Loading...