Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Bronşit Tedavisinde Buhar Makinelerinin Önemi, Kullanımı ve Fiyatları

Odanızın nem dengesini sağlayarak solunum yolu hastalıklarınızın daha kolay ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan buhar makineleri ile sağlıklı yaşayabilirsiniz.

Buhar Makinesi İle Bronşit Tedavisi

Özellikle kış aylarında daha sık görülen akut ve kronik bronşit solunum yollarında iltihap oluşmasıyla ortaya çıkar. Bronşit hastalarının görülen ilk belirti nefes darlığıdır. Solum yolları balgam ve iltihapla kaplı olduğu için hasta rahat nefes alamaz ve öksürük başlar. Hırıltılı solunumla birlikte hasta öksürdüğünde sarı ve yeşil renklerde balgam gelir. Sabahları ve nemli havalarda rahatsızlık en üst seviyeye artar. Halsizlik, üşüme ve ateş gibi rahatsızlıklara neden olan bronşit hastası kişiler en çok nefes alamamaktan şikayet eder.

Hastanın bulunduğu ortamdaki havanın nemini dengelemek amacıyla geliştirilen buhar makineleri kişinin daha rahat bir şekilde nefes alıp verebilmesine yardımcı olur. Hem nefes alarak vücudun oksijen almasına hem de bronşlardaki iltihabı yumuşatarak balgamın sökülmesine büyük katkı sağlayan buhar makineleri sayesinde hastalık kısa sürede ortadan kalkar. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde geliştirilen buhar makineleri oldukça ekonomiktir. Hemen herkesin rahatlıkla alabileceği ve kolayca kullanabileceği buhar makineleri bebek odalarında da kullanılabilir. Hiçbir yan etkisi olmayan bu makineler hem sıcak hem de soğuk buhar ile odanızın nem dengesini sağlamaktadır.

Üst Solunum Yolu Hastalıkları Buhar Makineleri İle İyileşebilir

Havadaki su buharı yani nem miktarı kış aylarında yaza göre daha azdır. Bu nedenle bronşit, grip veya soğuk algınlığı gibi üst solunum yolunu etki eden tüm hastalıkların tedavisinde buhar makineleri kullanılabilir. Özellikle burun tıkanıklığının açılması ve balgam söktürmesi gibi faydaları olan bu makine ile zatürre gibi alt solunum yolu hastalıkları da kısa sürede iyileşmektedir. Odanızın nem oranı ne çok fazla ne de çok az olmalıdır.

Odadaki ideal nem miktarının %50 olması gerektiği tespit edilmiştir. Burun ve sinüslerin kuruması, solunum yolunun iltihaplanarak tıkanması, nefes alamama, yutma zorluğu, göz kuruluğu ile birlikte görülen göz kaşıntısı ve cildinizin kuruyup deri dökülmesi gibi birçok soruna yol açan düşük nem miktarının dengelenmesinde oldukça etkili olan buhar makineleri ile tüm bu sorunlar anında çözülebilmektedir.

Hava Nemlendiricilerin Sağladığı Faydalar

Odanızdaki ne dengesini sağlayarak nem miktarının düşmesi ya da artmasını önleyen buhar makineleri havadaki virüs ve bakterileri yok etme özelliğine sahiptir. Sizlere sağlıklı bir ortam sunan buhar makineleri içinde bulunan suyun içine odada uçuşan toz ve mikropları hapseder, ortamın havasını temizler, oksijen miktarını arttırır. Rahat nefes alabilmenize yardımcı olan bu makineler odadaki sigara ya da yemek kokusu gibi her türlü kötü kokuyu yok ederek size temiz bir hava sunar. Dumanı ve karbondioksit gazını yok eder. Ayrıca makinenin içindeki suyun içine çeşitli solüsyonlar ya da kokular ekleyerek hem odanızda sinek ve böcek gibi haşereleri evinizden uzak tutabilir hem de evinizin daha güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Sıcak Ve Soğuk Buhar Makinelerinin Farkı

Odanızın bir kenarına koyarak sessizce çalışmaya devam eden buhar makineleri çalışırken sizi rahatsız etmez. Az enerjiyle en yüksek verimi sağlayan bu makineler ortamdaki kirli havayı temizler. Havadaki kiri suya hapsettiği için suyun kirlendiğini görebilirsiniz. Kolayca temizleyebileceğiniz su tankındaki suyun düzenli olarak değiştirilmesi faydalı olacaktır.

Özellikle çocuklu evlerde ya da çocuk odalarında kullanılan soğuk buhar makineleri ile çocuğunuzun yanma tehlikesi yaşamasını önleyebilirsiniz. Soğuk suyla çalışan makineler sıcak suyla çalışanlara göre daha çabuk bakteri üretip küflenmektedir. Su ve sabunla her gün temizleyerek bakterinin odanızdaki havaya yayılmasını engelleyebilirsiniz.

Buhar Makinelerinin Özellikleri

İster sıcak ister soğuk suyla çalışan buhar makineleri olsun odanızın havasını temizlemede oldukça faydalı olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ispatlanmıştır. Hiçbir yan etkisi olmayan bu makineler sessizce çalışır. Ortalama 5 litre su alan bu cihazların suyu her gün değiştirilmelidir. Su haznesini çıkarıp rahatça yıkayabilirsiniz. Odanın nem ve sıcaklık düzeyini gösteren bu makineleri otomatik kapanma özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

360 derece ayarlanabilen buhar çıkışı, saat ve gece lambası özellikleri bulunan bu makineler özelliklerine göre fiyatları da değişmektedir. Suyun bitmesi halinde otomatik olarak cihazınız korunmaktadır. Hiçbir bakıma ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz bu makineleri uzun yıllar ilk günkü özelliklerini koruyarak kullanabilirsiniz.

Buhar Makinelerinin Kullanım Alanları

Burun kuruluğu, burun ameliyatları sonrasında, bronşit, astım, zatürre, kalorifer peteklerinin bulunduğu evlerde, beslenme zorluğu çeken bebek veya çocukların bulunduğu evlerde, burun eti ve geniz eti büyümesi durumunda, bademcik ameliyatları sonrasında, boğaz enfeksiyonu, grip, soğuk algınlığı, nezle, yutma zorluğu ve alerjik reaksiyonların tedavisinde rahatlatıcı etkiye sahip olan buhar makineleri ile kısa sürede iyileşebilirsiniz.

Buhar Makinelerinin Fiyatları

Günümüzde birçok geliştirilmiş özelliklere sahip olan buhar makinelerinin fiyatları sahip oldukları özelliklerine değişir. 40 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabileceğiniz buhar makineleri bozulmadan uzun yıllar çalışır. Bebek ve yaşlıların bulunduğu ortamlarda da kullanılabilen bu makinelerin su havzalarına  papatya, ıhlamur ya da okaliptüs damlaları ekleyerek etkisini daha fazla arttırabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 3,00 puan
Loading...