Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Akciğere Fayda Sağlayan Kürler ve İbrahim Saraçoğlu Karışımları

Akciğerin genel anlamda sağlığını korumak adına ve akciğerleri ile alakalı hastalık yaşanmasından kaynaklı olarak doğal ilaçlar ile tedavi sürecine destek verilmelidir. Bu destek sayesinde tedavilerin seyri değişebilir.

 İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Akciğere iyi gelen ve fayda sağlayan kürler konusunda çalışmalar yapan İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri içinde; keçiboynuzu, ebegümeci, tarçın, zencefil, karanfil ve zerdeçal gibi bitkiler bulunmaktadır. Ayrıca aşağıda bulunan Saraçoğlu kürleri akciğere faydanın yanı sıra sigaranın meydana getirdiği katranı da kısa sürede ortadan kaldırır. Bu kürler düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman akciğer kanseri ve akciğer hastalıkları konusunda şifa kaynağı olacaktır. Kürler içinde;

Keçiboynuzu Kürü

Malzemeler

 • 6 adet keçiboynuzu
 • 1 litre su
 • Tencere

 1 litre kaynar suyun içine keçiboynuzları kırılarak atılır. 5 dakika boyunca kaynatıldıktan sonra süzülerek bir kenara alınmalıdır. Bu karışım her sabah aç karnına 1 su bardağı şeklinde 21 gün boyunca kullanılır. Kürün her 6 ayda bir kez kullanılması akciğer sağlığı için gereklidir.

Ebegümeci Çayı

Malzemeler

 • 1 tutam ebegümeci
 • 1 su bardağı kaynar su

Kaynamış suyun içine  tutam ebegümeci atılır ve demlenmesi için kenarda bekletilir. Demlenen çay her sabah aç karnına bir bardak içilir. Bu çay kesinlikle demleme usulü hazırlanmalıdır ve kesinlikle kaynatılmamalıdır. Akciğer kanserinin önlenmesini sağlayan ebegümeci çayı sigara kullanımına son veren kişilerde 70 gün içinde akciğerleri temizler. Kanserden korunmayı sağlayan çay düzenli şekilde içilmelidir.

Diğer Faydalı Kürler

Sarımsak

Sarımsak akciğer sağlığı konusunda fayda sağlamanın yanında anti- inflamatuar özellikleri ile birçok hastalık konusunda fayda sağlar. 5 büyük diş sarımsak tuz ve eritilen tereyağı ile karıştırıldıktan sonra tüketilir. Gün içinde bir yemek kaşığı düzenli şekilde 21 gün boyunca tüketilmelidir.

Bal

Suyun içinde seyreltilen bal pnömoni ve bronşit için anti-inflamatuar ve balgam söktürücü olarak grev yapacaktır. Özellikle sabahları aç karnına içilmesi gerekir.

Ballı Kür

Malzemeler

 • 1 çorba kaşığı bal
 • 1 çorba kaşığı hardal kuru
 • 1 çorba kaşığı un1 çorba kaşığı votka

Tüm malzemeler bir kabın içinde iyice karıştırılır. Ardından spatula yardımı ile göğüsün ön ve arka kısmına sürülerek bir gece boyunca bu şekilde yatılır. Sürülecek olan bu karışımın önceden ısıtılarak ılık şekilde uygulanması gerekmektedir. Akciğerlerin üşütmesine, balgamın sökülmesine ve solunum sistemi hastalıklarına fayda sağlar. Haftada en fazla 2 kez uygulanmalıdır.

Ballı Kür 2

Malzemeler

 • 1 bardak dilimlenmiş aloe vera 
 • 1 bardak bal
 • 2 su bardağı üzüm suyu
 • 1 su bardağı  votka
 • 1 çorba kaşığı huş ağacı tomurcuklar

 Tüm malzemeleri bir cam kabın içinde karıştırılır ve 7 gün boyunca karanlık bir alanda saklanır. 7 gün sonunda her gün karışım bitinceye kadar 1/4 bardak içilmelidir. Akciğerlerin genel anlamda sağlığının korunması adına faydalıdır.

Ökseotu

Ökseotu kanseri hangi derecede olursa olsun tedavi etmeye yardım eden bir bitkidir. Ökse otu mısır bıyıkları ile birlikte kullanılmalıdır. Kurutulan bu iki ot ile yapılacak olan kür için gerekeli olanlar;

Ökse otu ve mısır bıyıklarından 1 yemek kaşığı alınarak kenara koyulur. Üzerine 1 litre kaynayan su dökülür ve bu şekilde 1 saat boyunca bekletilir. Hazırlanan karışımdan günde üç kez 1 bardak içilmesi gerekmektedir. Tedavi süreci altı ay sürer, bundan sonra altı ay ara verilir. Sonra otları içmeye devam etmek gerekmektedir. Özellikle akciğer kanseri konusunda olumlu şekilde faydalar sağlar.

Porsuk yağı

Öksürüklerin ortadan kaldırılması adına olumlu etkilere sahip porsuk yağı ayrıca akciğer kanseri ile savaşma konusunda da faydalar sağlamaktadır. Bu yağın birçok kullanım şekli bulunur. En basit ve kolay olanı yemeklerden hemen önce 1 çay kaşığı içilmesidir. Şiddetli akciğer kanseri semptomları bulunuyorsa daha etkili şekilde kullanmak için;

Malzemeler

 • 100 gram porsuk yağı
 • 50 ml konyak
 • 50 g kıyılmış sarımsak 
 • 50 ml aloe suyu iyice  karıştırılır. Hazırlanan ilaç günde 5 çorba kaşığı alınmalıdır. Kişi kendini rahat hissetmeye başladıktan sonra alınan dozajı yarıya indirmelidir. Porsuk yağı ile hazırlanan bu karışım akciğer kanseri tamamen ortadan kalkıncaya kadar devam edilir. Düzenli kullanımı sayesinde akciğer kanseri için fayda sağlar. Aksi takdirde işe yaramaz.

 Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...