Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

İbrahim Saraçoğlu’nun Zatürre Tedavisi Bitkisel Yöntemler

Pnömoni akciğerlerin iltihabı ile karakterize olmuş zorlu solunum koşullarıdır. Bakteriyel, viral, parazit ve mantar enfeksiyonları ve toksik gazların veya kimyasalların teneffüs edilmesinden kaynaklanır.

Zatürre Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Yöntemleri

Pnömoni akciğerlerin iltihabı ile karakterize olmuş zorlu solunum koşullarıdır. Bakteriyel, viral, parazit ve mantar enfeksiyonları ve toksik gazların veya kimyasalların teneffüs edilmesinden kaynaklanır. Normalde, nefes alırken ciğerlerimizdeki keseler havayla dolar ancak bir pnömoni vakasında sıvı ve sümükle dolup nefes almayı zorlaştırır. Pnömoni belirtileri, ateş, soğuk, öksürük, titreme, nefes darlığı, ishal, iştahsızlık, terleme, baş ağrısı, yorgunluk, kusma ve mide bulantısı, yorgunluk, göğüs ağrısı ve kas ağrısı sayılabilir. Pnömoni genellikle 2-3 hafta sürer, ancak küçük çocuklar, 65 yaş üstü kişiler ve zayıf bağışıklık sistemine sahip kişiler için kronik ve hatta ölümcül olabilir. Mutlaka teşhis için doktora başvurulmalıdır. Tedaviyi de destekleyecek bitkisel tedavilerin doğru adresi İbrahim Saraçoğlu’dur.  Zatürre bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu, tedavi etmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için birkaç yöntemi sizinle paylaşıyor. 

İbrahim Saraçoğlu`nun Bitkisel Kürleri

Bu yöntemler, muhtemelen evinizde sahip olduğunuz basit, ucuz bileşenler kullanır ve ticari yollarla sağlanan istenmeyen yan etkilere neden olmazlar. 

Çay Ağacı ve Okaliptüs Yağları

Çay ağacı ve okaliptüs yağları antibakteriyeldir. Pnömoniye neden olan mikropları öldürmeye yardımcı olacaklar. Ökaliptüs yağı da akciğerlerdeki mukusun parçalanmasıyla tıkanıklığı hafifletir.

Tarif: Su kaynatın ve 5 damla çay ağacı veya okaliptus yağı karıştırın. Suyu bir kaseye dökün. Başınızı bir havlu örtün, kabın üzerine yaslayın ve buharı teneffüs edin. Yağ kokusu kesildiği zamana kadar bunu yapın. Şimdi, problemi oluşturan mukusu temizlemek için burnunuzu bol suyla temizleyin. Bu işlemi günde 3 kez tekrarlayın. Çay ağacı yağı veya okaliptüs yağı yerine lavanta, limon veya kafur uçucu yağ gibi diğer uçucu yağları kullanabilirsiniz.

Tarif: 1 çorba kaşığı badem veya hindistan cevizi yağı ile 20 damla çay ağacı veya okaliptus yağı karıştırın. Yatmadan önce, boynu ve göğsünüzü karışımı ovun. Sabah ılık bir banyo ile durulayın. Miktarları asla değiştirmeyin. Ve 2-3 gece aynı işlemi tekrarlayın.

Sarımsak Tedavisi

Sarımsak, pnömoniye neden olan bakteri, virüs ve parazitleri öldürür. Anti-bakteriyel ve anti-viral olan allikini içerir ve hastalıkla savaşmak için bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca akciğerlerdeki balgamları azaltır. Sarımsak çiğ tüketin ya da yemeğinizi hazırlamak için kullanın ya da aşağıdaki yöntemleri takip edin.

Bir diş sarımsak ezin ve 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı balla karıştırın. Pnömoniden ve ağrıdan kurtulmak için günde 3 kez bu karışımı 1 çay kaşığı olarak tüketin. 8-10 tane sarımsak dişni ezerek macun kıvamına getirin. Macun kıvamına gelen sarmısakları 5 dakika boyunca göğsünüze masaj ile yedirin. Solunum borusunu temizler. Her gün tekrarlayın.  Bir çorba tenceresinde, 1 su bardağı süt, 4 su bardağı su ve yarım çay kaşığı kıyılmış sarımsak karıştırın. Kaynatmaya kadar ısıtın ve karışımın orijinal hacminin ¼’üne düşmesine izin verin. Pnömoniden rahatlamak için günde 3 kez için.

Sebze Suları

Zatürreye iyi gelen bitkiler İbrahim Saraçoğlu, özellikle organik olması konusunda uyarıyor. Pancar, salatalık, ıspanak, havuç bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu detoks eder ve mukus ve akciğer tıkanıklığını azaltır. Bu sebze suları (yaban mersini suyu dahil), klor ve fosfor bakımından zengindir ve akciğerler ve bronşial sistem için iyi sonuçlar verir. Pnömoni semptomlarını gidermek için her gün onları için ya da birlikte karıştırın. Havuç suyu ve ıspanak suyunu bir arada düzenli olarak için. Ya da havuç suyu, pancar suyu ve salatalık suyu bir bardak 3:1: 1 oranında karıştırarak için. Pnömoniyi tedavi etmek için bu suyu aç karnına için. 

Zerdeçal

Zerdeçal, pnömoniye neden olan bakterileri öldürür ve akciğer tıkanıklığını gidermek için mukus temizler. 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu ve 1 çay kaşığı ılık hardal yağı karıştırın. 5 dakika boyunca göğüs içine masaj yapıştırın ve birkaç dakika bekletin. Ardından su ile durulayın. Her gün tekrarlayın. 1 çay kaşığı zerdeçal tozu bir bardak sıcak süt içine karıştırın ve için. Günde 3 kez tekrarlayın. 

Fesleğen ve Karabiber

Fesleğen ve karabiber doğal dekonjestanlar gibi davranırlar. Karabiber mukusu hava keselerinden dışarı atar ve pnömoni enfeksiyonuna neden olan sıvıları kurutur. Blender ile 9-10 fesleğen yaprağını ezin. Karışıma yarım çay kaşığı toz karabiberle karıştırın. Pnömoni tedavisi için her 6 saatte bir tüketin.

Terebentin Yağı

Terebentin yağı solunumu rahatlatır ve göğüs ağrısını hafifletir. Terebentin yağı ve kafur karışımı, onları göğüste 5 dakika boyunca masaj yapın. Daha sonra sıcak bir pamuklu bezle örtün ve 60 dakika bekletin. Her gün tekrarlayın.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...