Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

İbrahim Saraçoğlu’ndan Çocuk Öksürüğüne İyi Gelen Bitkisel Kür Tarifi

Hava sıcaklığının hızla düşmesi sonucunda ya da salgın hastalıkların yaygın olduğu dönemlerde çocuklarda özellikle öksürük şikayetleri olmaktadır. Balgamlı ya da kuru öksürüğe nelerin iyi geldiğini İbrahim Saraçoğlu açıkladı.

Kişilerin sıklıkla soğuk algınlığı nedeniyle ya da soğuk havalarda sıklıkla görülen öksürük çocuklarda daha çok görülmektedir. Çocuklarda öksürüğün balgamlı olması durumunda daha uzun süre geçecekken ortalama 1 hafta süre içerisinde dinlenerek geçmesi beklenir. Fakat evinizde İbrahim Saraçoğlu tarafından söylenen bitkisel kürü yapmanız sonucunda sizlerde çocuğunuzun sağlığına kavuşmasını tekrardan sağlayabilirsiniz.

Bitkisel Tedavi

Çocuklarda Öksürük Bitkisel Tedavisi

Öksürüğün solunum yollarını koruması için doğal bir refleks olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle de çocuklarda kış dönemi boyunca görülmektedir. Öksürük tek başına bir hastalık nedeni olmayıp her zaman için hastalığın belirtilerinden bir tanesi olmaktadır. Sizler de eğer ki öksürük yaşayan bir çocuğunuz varsa kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız o zaman Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından şifalı bitkiler ile yapacak olduğunuz kür tarifi sonucunda çocuğunuza öksürük şurubu ya da antibiyotik vermeden de tedavi etmeniz söz konusu olacaktır. Sizlerde bu kürü yapabilmek için çeşitli bitkileri aktarlardan almanıza gerek kalmayacaktır. Evinizde bulunan bitkiler ile kolayca yaparak çocuğunuzun rahatsızlığını da hızlı bir şekilde gidermiş olacaksınız. Birçok öksürük çeşidi bulunmaktadır. Bunlar kuru öksürük daha çok nezle ya da boğaz iltihabı ile ortaya çıkmakta olan balgamsız olan öksürük olmaktadır. Nöbet halinde var olan öksürük çeşidi ise kişilerin ciğerlerinin şişmesi ya da nefes borusunun tahriş olması neticesinde ortaya çıkan ve çok azında balgam görülen öksürük türü olmaktadır. Balgamlı öksürük ise sık sık kendisini tekrar eden öksürük tipi iken çocuğun boğazında aynı zamanda da bir hırıltı meydana gelecektir. Bu balgamlı öksürük bronşit ya da astım gibi rahatsızlıklardan kaynaklı olabilir. 

Daha çok kişilerde üst solunum yollarında var olan enfeksiyonlar nedeniyle ortaya çıkan ve kişinin gündelik yaşam kalitesini bozmakta olan bir durum olmaktadır. Bazı kişilerde astım ya da alerji nedeniyle de meydana gelmektedir. 

Kuru Öksürük

  • Orta büyüklükte 8 tane soğan;
  • 2 su bardağı klorsuz su.

Balgamsız öksürüğü yaşamakta olan çocuk her zaman için soğan kürü ile tedavisinin yapılması söz konusu olacaktır. Bu tarif aynı zamanda yetişkinler içinde geçerlidir. Özellikle sigara içen kişilerin bu kürü kullanarak var olan öksürüklerinin giderilmesinde yardımcı olacaktır. Kişilerin her zaman için öksürüğe bitkisel bir çare aradığı zamanlarda öksürüğü bu sayede giderilir. Bu nedenle sizler de klorsuz su kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca yapmış olduğunuz kürü her zaman için taze olarak yapmalısınız. İbrahim Saraçoğlu tarafından bekletilmiş kürün bir faydası olmadığını ve içmeniz gerektiği zamanlarda yeniden yaparak içmeniz gerektiği söylenmektedir. 8 tane orta büyüklükte olan soğan eşit parçalar halinde doğranmalıdır. 2 su bardağı klorsuz olan suyun içerisine atılarak kaynatılması gerekmektedir. Toplam 25 dakika orta ateş içerisinde kaynatmanız yeterli olacaktır. Ardından ılımaya bırakmalısınız. Ağzınız yanmayacak şekilde ılıdığı zaman için. Bu kürü çok soğutmadan içmeniz gerekmektedir. Öksürüğe çok iyi gelir. Ve kısa süre içerisinde yaşanmakta olan öksürüğün de geçtiğini fark edeceksiniz. Bu kür sadece kuru öksürük yaşamakta olanlar için geçerlidir.

Kronikleşmiş Öksürük

  • Beş gram hatmi çiçeği;
  • Bir buçuk su bardağı klorsuz su.

Kişilerde kronikleşmiş öksürük yaşaması durumunda yapacak olduğunuz bu kür son derece faydalı olmaktadır. Çok eski yıllardan bu yana kullanılmakta olan bu kür için sizlerin de hatmi çiçeği almanız gerekmektedir. Bunun için her zaman taze bulamayabilirsiniz. O zaman kurusunu alarak da bu kürü aynı şekilde yapacak olduğunuzu unutmamalısınız. Ayrıca sadece kuru öksürük için değil birçok hastalığın giderilmesinde ve kişilerin vücut direncine kavuşmalarını da sağlamakta olan bir kür tarifi olmaktadır. Bir buçuk su bardağı klorsuz suyu kaynatmanız gerekmektedir. İçerisine dört ya da beş gram kadar hatmi çiçeği konularak iki daha kısık ateşte kaynatmanız sonucunda ocağın altı kapatılır. Ilıdığı zaman kişi bu kürü içmesi gerekmektedir. Bu kürü günde iki defa içmeniz kısa zaman içerisinde kronikleşmiş olan öksürüğe iyi gelecektir. 

Balgamlı Öksürük

  • 7 tane keçiboynuzu;
  • 1 su bardağı klorsuz su.

İbrahim Saraçoğlu tarafından çocuklarda ya da yetişkinlerde öksürüğün balgamlı olma durumunda yapacak oldukları kürü günde üç defa aç karnına tüketmeleri söylenmektedir. Özellikle gece uyuduğunuz zaman sizlerin rahatsız eden öksürüğe iyi gelmektedir. Bu nedenle de akşam içmeyi aksatmamalısınız. 2 kaşık alınmalıdır. Keçi boynuzlarınız küçük parçalar halinde kırmanız gerekmektedir. Bir su bardağı klorsuz su porselen bir çaydanlık içerisinde kaynatılır. Ardından içerisine keçi boynuzları atılır. 3 dakika boyunca daha kaynatılır. Ilıması ve demlenmesi için bırakılır. Ve aç karnına 2 yemek kaşığı içilir.Bu kürü günlük olarak yapmalısınız.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 oy, ortalama: 2,00 puan
Loading...