Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Bebeklerde Bronşit Tedavisi İle İlgili İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

İbrahim Saraçoğlu bebeklerde bronşitin tedavi edilebilmesi için bazı kürlerin uygulanmasını tavsiye etmektedir. Bu kürler düzenli olarak uygulandığında sağlıklı sonuçlar elde edilebilir.

 

İbrahim Saraçoğlu’nun Bebeklerde Bronşit Tedavisi Tavsiyeleri 

Bronşit hastalığı özellikle iklim koşullarının soğuk olduğu ve yenidünyaya gelen bebeklerin yaşadıkları ev ortamında yeterli ısının bulunmaması nedeni ile oluşan grip hastalığının ardından gerçekleşir. Fakat grip ile sıkça karşılaştırılan bronşit evresi oldukça tehlikeli bir sorundur. İbrahim Saraçoğlu bebeklerde bronşit tedavisi alanında önemli çalışmalara imza atmıştır. Fakat öncelikli olarak bu tedavilerin kaynağı olan bronşit hastalığını yakından incelemek doğru olacaktır. Bronşit hastalığı temelde grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların çağrışımını yapmaktadır. Fakat bu hastalık türlerinden oldukça farklı sonuçlar doğurabilmektedir. Bronşit hastalığının başlangıcında akciğerde yer alan hava odacıklarında oluşan iltihaplanma tetikleyici olmaktadır.

Sonrasında oluşan iltihap nefes almayı oldukça güçleştirmekte ve insan bedeni yeterince oksijen alamadığı için kasılmalar ve öksürük gibi sonuçlar ile tepki vermektedir. Bu süreç ağızdan kan ve iltihap yanı sıra balgam gelmesi gibi etkiler göstermektedir. Yükselen vücut ısısı ilk başta insanlara oluşan belirtilerden girip ya da soğuk algınlığı gibi gelse de hastalık bronşit hastalığı olarak ortaya çıkıyor. Bronşit hastalığı temelde iki farklı çeşide ayrılmaktadır. Akut bronşit ile kronik bronşit olarak adlandırılan bronşit türleri birbirinden küçük farklar göstermektedir.

Bronşit Hastalığı Tedavisinde İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Bebeklerde bronşit İbrahim Saraçoğlu önerileri ve tıbbi gerçekler ile kolaylıkla tedavi edilebilir. Bebeklerde iki bronşit türü de görülebilmektedir. Akut bronşit sık görülen bronşit türüdür. Bu tedavisi kolay bir bronşit türüdür. Ortalama 1 ile 2 hafta içinde kendini tam anlamı ile göstermektedir. Tedavisi de kolaylıkla yapılabilen akut bronşit soğuk havaların tetiklemesi ile oluşan soğuk algınlığına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Kalıtsal ya da kalıcı bir hasar oluşturmaz. Bebeklerde daha az görülen bronşit türü ise kronik bronşittir. Çünkü kronik bronşit genellikle sıkça sigara kullanan kişilerde ortaya çıkmaktadır.

Ciğerlerin sigara dumanına uzun süre maruz kalması ile ortaya çıkan bu rahatsızlık türü kişinin ömür boyu bu hastalıkla savaşması anlamını taşımaktadır. Sadece sigara değil kirli hava koşullarda kronik bronşite neden olabilmektedir. Bu nedenle bebeklerin de küçük bir yüzde ile de olsa kronik bronşite hava kirliliği yüksek olan bölgelerde aklanması mümkün olabilmektedir.

  • Tedavisi mümkün olan ve bebeklerde bronşit tedavisi İbrahim Saraçoğlu desteği ve yerel sağlık sisteminin uygulamaları ile çözülebilmektedir.
  • Bronşit tedavisine yakından baktığımızda öncelikli olarak düzeltilmek istenen sorunun bronşit acı ve ağrılarını hafifletmek olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.
  • Çünkü bronşit eğer kronikleşmişse oldukça uzun bir tedavi dönemine ihtiyaç duymaktadır. Bronşit tedavisini için akla ilk gelen antibiyotik tedavisidir.

Vücuttan iltihap atılması için oldukça büyük önem taşıyan antibiyotikler bitkisel ürünler ile de elde edilebilmektedir. Fakat tek başına bitkisel ürünler çözüm sağlamayacaktır. Bitkisel ürünler ile ilgili bilinen en büyük yanlış ilaçlar gibi yenildiği an etki göstermesidir. Örnek ile açıklamak gerekirse sarımsak antibiyotik etki göstermektedir. Fakat vücudun antibiyotik stoku yapması ve sarımsağın fayda göstermesi için uzun süre bu ürünü yemek ve vücudu bu yönde hazırlamak gerekmektedir. Yine bu örnekte olduğu gibi düzenli C vitamini almak soğuk algınlığına karşı korur fakat bir gün mandalina yemek ya da portakal yemek soğuk algınlığına karşı etki göstermeyecektir. 

İbrahim Saraçoğlu bebeklerde astım bronşit tedavisi içinde bu konunun altını çizmektedir. Sağlık söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken ilk konu istikrardır. Düzenli olarak alınan takviyeler bir süre sonra etki göstermeye başlar. Bu takviyeler düzenli olarak tüketilirse koruma sağlar.

İbrahim Saraçoğlu’nun Bronşit Tedavisi İçin Tavsiye Ettiği Kürler  

İbrahim Saraçoğlu bebeklerde astım bronşit tedavisi için özel kürler hazırlamaktadır. Bu kürlere göz attığımızda; Yulaf ve yulaf samanı kullanılarak hazırlanan kür karşımıza ilk çıkıyor. Tarifi ise oldukça kolay ve erişimi kolay ürünler. 1 Litre su kaynamış olarak hazırlanır ve içine 5 ile 7 gram yulaflı saman eklenir. Ardından karışımın hazırlandığı kap sıkıca kapatılır. Ardından 5 dakikalık kaynama zamanı beklenir. Ara vermeksizin 3 hafta devam edilen uygulama günlük 2 çay bardağını geçmeyecek şekilde kullanılır. Fakat her öğün için özel olarak hazırlanılmalı ve taze karışım yapılmalıdır.

Kürler mutlaka ılıma noktasında içilmelidir. Soğuk ya da çok sıcak bebeğin boğazını tahriş edebilir.

Bir diğer kür ise bitkisel bal kürüdür. Kaynamış yarım ya da bir bardak su içerisine 5 ila 7 adet hatmi bitkisi atılır. Ardından kap ateş üzerinde 5 dakika kısık ateş eşliğinde kaynatılır. Ardından 7 gram olmak koşulu ile ada çayı farklı bir kapta 9 dakika kaynatılır. Sonrasında iki karışım süzülüp birlikte içilebilir. Bebekler için ihtiyaç duyulan tarif miktarına dikkat edilmelidir. Keçi boynuzu kürü ile de bronşit ile mücadele mümkündür. 3 Keçi boynuzu kaynatılarak ardından süzülüp sabah akşam taze olarak suyu içilir. Fakat hastalığın boyutuna göre öğlen de içirmekte mahsur yoktur.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 puan
Loading...