Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Kronik bronşit için en etkili en hızlı bitkisel çözümler

kronik bronşitte rahatlamayı sağlayacak basit doğal ve iyi gelen bitkileri tıbbi ilaçların yanı sıra destek tedavi olarak kullanabilirsiniz.

Akut bronşit tedavisinde bitkisel ve en etkili çözümler

Solunum yolları hastalıklarında, birçok tıbbi tedavinin yanında bitkisel çözümlerinde etkili olduğu görülmüştür bunlardan bazıları;

 • Çam Tomurcukları 3-5 cm büyüdüklerinde toplanır ve soğuk su ile durulanır. Sonra ince ince doğranır. Bir tencerede 3-4 litre suya 1 kg çam tomurcuğu koyularak 10-15 dk. Kadar kaynatılır. Daha sonra süzülerek akşamları 1 bardak içilebilir. Serin yerde saklanabilir.
 • Bronş tüpleri ve öksürük için Turpu küçük küpler şeklinde keserek bir tencereye konur. Üzerine şeker serpilir. Fırında düşük ısıda iki saat fırında pişirilir. Daha sonra süzülür ve kalan parçalar atılır, Kalan sıvı bir şişeye boşaltılır. Günde 3-4 defa yemekten önce ve yatmadan önce içilebilir
 • 1 baş sarımsak ince ince doğrayın. Süt kaynatılır. Bir çorba kaşığı bal ve bir çay kaşığı nane suyu ilave edilir. Gün boyunca her saat bir çorba kaşığı içilir.
 • 2 yemek kaşığı taze tereyağı, 2 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı un iyice karıştırılır. Günde birkaç kere bir çay kaşığı yenir.
 • Siyah turp rendelenir, suyu sıkılır ve bal ile karıştırılır. Yemeklerden önce ve yatmadan önce içilebilir
 • Taze havuç suyu ve süt eşit oranlarda karıştırılır. Günde 5-6 defa sıcak bir şekilde içilebilir
 • 1 parça aloe vera yaprağı 2 kaşık tereyağı ve 2 kaşık bal karıştırılır. Lezzet için istenirse kakao veya vanilin eklenebilir. Tüm bu karışım 5 saat boyunca fırında yüksek bir sıcaklıkta pişirilir. Akşamları birer kaşık alınabilir. Nefes açıcı etkisi vardır.
 • Kemik suyu, gerekli vitamin ve mineralleri sağlayacak, hızlı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olan başka bir iyileştirici besindir.
 • Okaliptüs yağı ile buhar banyosu yapabilirsiniz.  Bir kap içinde kaynar su ve 10 damla yağ karıştırılır. Daha sonra yaslanılarak kafanın üzerine bir havlu koyulur ve 5-10 dakika boyunca derin nefes alınır. Ayrıca 2-3 damla okaliptüs yağı ve eşit miktarda Hindistan cevizi yağını doğrudan göğüs ucuna buharla sürterek uygulayabilirsiniz.
 • Nane yağı da bronşitte etkili çözümlerdendir. Vücuda sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda solunum yollarını temizleme gücüne sahiptir. Bronşiti gidermek için, nane yağını şişeden doğrudan içinize çekmelisiniz. Bu, sinüslerinizin açılmasına ve boğaz ağrısının hafifletilmesine yardımcı olacaktır.
 • Keklik yağı doğal br yağ olması sebebiyle bronş sağlığını destekler. Zararlı yan etkileri yoktur. Doğal bir antibiyotik görevi görür.  İltihabı azaltır.
 • Rezene özellikle bir şurup veya çay haline getirildiğinde öksürüğün hafifletilmesinde yararlıdır.
 • Zerdeçal de bronşit ile ilgili öksürük tedavisi için kullanılan bitkisel bir çözümdür. Bir çay kaşığı zerdeçal tozunu bir bardak süte ekleyip kaynatılır. Günde iki ya da üç kez içilebilir. Hemen faydasını görmek için bunu aç iken yapmanız daha uygun olacaktırBal

Bal, bronşit ile oluşan öksürüğün üstesinden gelmenin doğal bir yoludur.

Ömer Coşkun Astım Tedavisi Kürü Hazırlanışı ve Yapımı:

1 lt süt,10 gram  Hatmi çiçeği, Bir tatlı kaşığı Bal  Kaynamakta olan sütün içerisine bir tutam Hatmi çiçeğini yıkayıp atılır. 5-10 dakika kısık ateşte kaynatılır. Kaynattıktan sonra ılıması için dinlendirilir. Dinlenen karışımı Süzülür ve ılık ılık içilir. İsteyenler bir tatlı kaşığı süzme bak ekleyerek tatlandırabilir Bu bitkisel kür; astım tedavisi, bronşit tedavisi, kronik bronşit tedavisi, bademcik iltihabı tedavisi, faranjit, bademcik iltihabı tedavisi, balgam sökücü tedavi, geniz akıntısı tedavisi, öksürük tedavisi gibi birçok rahatsızlığa bitkisel çözüm olabilir. Ömer Coşkun Astım Tedavisi kürünü günlük 1 bardak içilecek şekilde dileyen herkesin uygulamasında sakınca yoktur.  Hatmi çiçeği çayı taze olarak tüketilirse boğazları yumuşatıcı, balgam söktürücü ve tedavi edici etkisi daha fazla olacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 4,00 puan
Loading...