Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Akciğerlerdeki Kanser Tedavisi Için Uygulanacak Bitkisel Destekler

Akciğer kanseri olan kişiler bitkisel destekler ile meydana gelen sorunları hafifletebilir. Yalnız bunları kullanmadan önce mutlaka uzman hekime başvurmak gerekir.

Akciğer Kanserine İyi Gelen Şifalı Bitkiler 

Kuşkonmaz Suyu 

Kuşkonmaz suyu akciğer kanserine iyi gelen bitkiler arasında en güvenilir ev ilaçlarından bir tanesidir. Kanserin meydana gelen etkilerini azaltma ve akciğer dokularını iyileştirme sağlama potansiyeline sahipti. Düzenli kullanımı için  kuşkonmaz köklerini bir tencere içinde 10 dakika boyunca kaynatın. Kaynayan kökleri süzün ve soğuması için bir kenarda bekletin. Bu suyun gün içinde üç kez tüketilmesi akciğer kanseri ile mücadelede çok etkili olur.

Sarımsak 

Akciğer kanseri için şifalı bitkiler arasında bulunan sarımsak doğal bir antibiyotik görevi görmektedir ve vücudu kanser sebebiyle zayıfladığı için saldırabilen dış patojenlere karşı korur. Aynı zamanda bağışıklık sistemine güç verir. Maksimum düzeyde sonuç almak için günlük 2 çorba çiğ sarımsak çiğnemek gerekir. Eğer sarımsak güçlü lezzetine sahip olmak istiyorsanız kendi sapını da alıp günlük olarak çiğneyebilirsiniz.

Elma Sirkesi 

Elma sirkesinin belli başlı birçok tıbbi özelliği vardır ve akciğer kanserine karşı da oldukça etkilidir. Az miktarda kabartma tozu eklenen bu sirke, akciğerlerin genel sağlığını iyileştirmek, kanser durumunu kontrol altına almak  için günde en az iki kez tüketilmelidir.

Bikarbonat Ve Akçaağaç Şurubu Karışımı

Akciğer kanserine bitkisel tedavi kapsamında akçaağaç şurubu ile birlikte bikarbonatın çok etkili bir ev ilacıdır. Çare Yarım çay kaşığı akçaağaç şurubu iki çay kaşığı sodyum bikarbonat karıştırılır ve her gün üç kez tüketilir. Bikarbonat ve akçaağaç şurubu da limon ve bal ile değiştirilebilir.

Okaliptüs

Okaliptüs köklerinin çok güçlü bir iyileştirme gücü bulunur. Akciğer kanseri bitkisel tedavisi durumunda çok etkilidir.

Kanser sebebiyle tahrip olan akciğer dokularının iyileşmesi konusunda yardımcı olurlar. Akciğerlerin sağlığını iyileştirmek adına düzenli ve aksatılmadan kullanılması gerekir.

Çemen Çay 

Çemen tohumlarından yapılan çemen çayı, akciğer kanseri çeken kişiler için çok yararlıdır. Bu çay, akciğer kaslarının rahatlaması konusunda yardımcı olur. Ayrıca hastalıktan kaynaklı oluşan ağrıların azalmasını sağlar.

Beyaz Üzüm Suyu 

Akciğer kanserine bitkisel çözüm kapsamında beyaz üzüm suyu mükemmel şifa kaynağıdır. Akciğer dokularında meydana gelen hasarın, kanser tedavisinde kullanılan radyasyon ve kemoterapi hasarının tedavisinde çok etkilidir. Beyaz üzüm suyu gün içinde 2 kez tüketilmelidir. Akciğer kanseri şifalı bitkiler kapsamında beyaz üzüm suyu düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman fayda sağlar.

Diğer Destekler

Akapuntur

Akupunktur uygulaması seansı sırasında, eğitimli bir kişi küçük iğneleri vücudun hassas noktalarına yerleştirir. Akupunktur uygulaması ağrıyı hafifletebilir, mide bulantısı ve kusma gibi kanser tedavilerinin yan etkilerini hafifletebilir. Akupunkturun kanserin üstüne de herhangi bir etkisi olduğuna dair bir kanıt bulunmamaktadır.

Akupunktur, sertifikası bulunan bir kişi tarafından uygulandığında güvenli olabilir. Kanser tedavisi yapan uzman doktordan bu konuda birilerini  tavsiye etmesini istenebilir. Akupunktur düşük kan sayımı veya kan inceltici kullanıldığı zaman güvenli değildir.

Hipnoz

Hipnoz hasta kişiyi rahatlatıcı bir terapi türüdür. Hipnoz genelde gevşeme egzersizleri ile hastayı yönlendiren, sevindirici ve olumlu düşünceler düşünmesini isteyen bir terapist tarafından uygulanır. Hipnoz kanserli kişilerde kaygı, mide bulantısı ve ağrıyı azaltabilir.

Masaj

Masaj uygulaması sırasında, masaj yapan kişi cilde ve kaslara basınç uygulamak adına ellerini kullanır. Masaj kanserli olan insanlarda kaygı ve ağrıyı hafifletme konusunda çözümleri sunar. Bazı masaj terapistleri özel olarak kanserli hastalar ile çalışmak üzere eğitilirler. Masaj konusunda uzman doktordan gerekli bilgileri almak genelde mümkündür. Masaj hastaya zarar vermemeli destek sağlamalıdır. Masaj terapisti tümörün herhangi bir yerine ya da herhangi bir cerrahi yaraya basınç uygulamamalıdır. Kan sayımlarında düşüklük varsa veya kan inceltici kullanımı yapılıyorsa masaj yaptırmamak gerekir.

Meditasyon

Meditasyon bir fikir, görüntü veya ses tarzında bir şeye odaklanmanın sessiz bir yansıma zamanıdır. Meditasyon kanserli kişilerde bulunan stresi azaltabilir ve yaşam kalitesini düzeltme konusunda çözüm sağlayabilir. Meditasyonu hasta kendi başına yapılabilir veya bir eğitmenden destek alabilir.  Bu konuda çevredekilerden ve uzman doktordan tavsiye almak mümkündür. Düzenli ve aksatılmadan uygulandığında fayda sağlar. Aksi takdirde yapılan uygulama işe yaramaz.

Yoga

Yoga derin nefes alma, meditasyon ve germe hareketlerini birleştirmektedir. Yoga kanserli olan kişilerin daha iyi uyuması ve stressiz yaşaması için destek sağlar. Yoga, konusunda eğitilmiş bir eğitmen tarafından öğretildiği zaman güvenli olarak yapılabilir. Zarar verecek veya doğru hissettirmeyecek herhangi bir hamle yapmamak gerekir. Birçok fitness merkezi yoga dersleri konusunda faydalı eğitimler vermektedir. Alınan yoga dersleri ile ilgili görüşler arkadaşlara ve aileye sokulabilir. Düzenli ve aksatılmadan uygulanması gerekir. Bu sayede gerekli faydalar gözlemlenir. Aksi takdirde yapılan uygulama işe yaramaz ve kesinlikle fayda sağlamaz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 3,00 puan
Loading...