Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Çocuklarda Öksürük İçin Kullanılan Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Çocuklarda üst solunum rahatsızlıkları olduğu zamanlarda sıklıkla kış mevsiminde ya da sonbaharda görülen öksürük halk arasında yapılan bitkisel şuruplar ile tedavisi mümkün olmaktadır. Öksürüğe iyi gelerek çözüm olan birçok bitkisel kür tarifi bulunmaktadır.

Çocuklarda öksürük sıklıkla bir hastalığın habercisi olarak var olmaktadır. Özellikle de havaların soğuması sonucunda ortaya çıkan salgın mikropları nedeniyle sıklıkla görülmekte olan bir rahatsızlık olmaktadır. Bitkisel tedavi sayesinde çözüm olacak ve bitkiler öksürüğe doğru kullanıldığı zaman iyi gelir. Bu nedenle sizlerde kimyasal ilaçlar kullanmak istemiyorsanız bitkisel şurupları çocuklarınıza verebilirsiniz.

Çocuklarda Öksürüğe Hangi Bitkiler İyi Gelir?

Çocuklarda Öksürük Tedavisi

Öksürük bir kere rahatsızlıklardan kaynaklı olarak başladığı zaman çocuklarda kolay geçmeyen bir rahatsızlık türü olmaktadır. Özellikle de çocukları gece uykusundan uyandıracak olan bir durum olmaktadır. Bu nedenle de öksürük krizleri sıklıkla yaşamakta olan bir çocuğunuz varsa o zaman sizler de bol C vitamini vermelisiniz. C vitamini çocuklarda vücudun hastalıklara karşı gerekli olan vitaminlerini almasını sağlayacak ve bu sayede çocukları hastalıklara karşı da koruyacaktır. Özellikle de kış mevsimi geldiği zamanlarda organik olan limon suyunun içerisine biraz bal katarakt ya da portakal vermeniz çocuklara her zaman için faydalı olması ile bilinmektedir. Ayrıca bir miktar ananas suyunun içerisine bal katarakt vermeniz sonucunda öksürük ve akciğerlerde oluşmuş olan iltihabında son derece iyileşmesini hızlandırmanız olmaktadır. Öksürük yaşamakta olan bir çocuğun bol bol sıvı tüketmesi gerekmektedir. Bu nedenle de onu su içmeye ikna etmeniz gerekmektedir. Tüketecek olduğu şifalı bitkiler sayesinde kısa süre içerisinde öksürüğü geçer.

Eğer ki çocuğunuzda yaptığınız şifalı bitkiler fayda etmiyor ve uzun süreli öksürükler yaşanmaktaysa o zaman çözümleri bulmak için doktora götürmeniz gerekmektedir. 

Bitkisel Tedavi

Yulaf Suyu

  • 1 litre klorsuz su;
  • 1 çay kaşığı organik bal;
  • 1 bardak yulaf.

Yulaf suyu doğal yollarla kuru ya da balgamlı öksürüğü tedavi etmenizi sağlayacak olan bir şurup olmaktadır. Sadece çocuklarda değil aynı zamanda da büyüklerde de kullanılması mümkün olmaktadır. Sizler de bu karışımı yapmak için 1 litre kaynamakta olan suyun içerisine 1 bardak yulaf dökmelisiniz. 2 saat boyunca demlenmesi için oda sıcaklığında bırakılmalıdır. Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere yemeklerden yarım saat kadar önce sizler de aç karnına bu karışımı çocuğunuza bir çay bardağı olacak şekilde içerisine 1 çay kaşığı bal ilave ederek daha tatlı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede çocukların içmesi de daha kolay olacak ve severek içeceklerdir.

Karabiber Çayı

  • 1 çay kaşığı karabiber;
  • 2 yemek kaşığı organik bal;
  • 1.5 su bardağı klorsuz su.

Ahmet Maranki tarafından çocukların yaşamakta olduğu kuru ya da balgamlı öksürüğe iyi gelen bu kür için sizlerde evinizde kolaylıkla hazırlayacak olduğunuzu bilmelisiniz. Doğal olarak üretilen bir karışım olması nedeniyle zarar olmayacağı için güvenerek çocuklarınıza da içirmeniz mümkün olacaktır. Bu karışım tarifi büyüklerinde kullanacak olduğu bir kür olmaktadır. Doğal yollar sonucunda öksürük geçmesini istiyorsanız mutlaka denemeniz gerekmektedir. Çocuklara 1 fincan yetişkin bir insan ise 1 su bardağı bu kürü içmelidir. Kürün yapımı da çok kolay olmaktadır. Balgamlı öksürük yaşamakta olan çocuğun her zaman tüketecek olduğu bir karışımdır. Yukarıda ki miktar büyükler içindir. Çocuklar için yarısı kullanılmalıdır. Bir fincan içerisine yarım çay kaşığı yeni öğütülmüş olan karabiber konularak üzerine 1 yemek kaşığı organik bal ilave edildikten sonra, üzerine kaynar su dökülerek karıştırılmalıdır. 15 dakika bekledikten sonra çocuklara günde iki defa verilmesi sonucunda öksürüğe iyi gelir.

Çam Fıstıkları ve Süt

  • 1 bardak işlenmemiş çam fıstıkları;
  • 1 litre süt;
  • 1 çay kaşığı organik bal.

Öksürük tedavisi için iyi gelir ve çocuklarda son derece sağlıklı olmaktadır. Sizler de her zaman için işlenmemiş çam ağacı ya da çam fıstıkları da kullanabilirsiniz. Bunu çocuklarınıza günde 2 defa içirmelisiniz. Tavsiye edilen içirilme şekli çocuğun öksürük tedavisi için sabah ve akşam olmaktadır. Boğazı yumuşatacak olması nedeniyle son derece faydalı olur. 1 litre kaynamakta olan sütün içerisine 1 su bardağı işlem görmemiş olan öğütülmüş çam fıstıkları konulur. Karışım 2 dakika boyunca kaynatılmalı ve daha sonradan 1 saat boyunca oda sıcaklığında bekletilir. Bu karışım sayesinde birçok çocuğun öksürüğü durmuştur.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...