Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

İbrahim Saraçoğlu’ndan Sinüzit İçin Bitkisel Tedavi Yöntemi

İbrahim Saraçoğlu tarafından sinüzit hastalığı olanlar için yapacağı bitkisel kür tarifleri arasında papatya buharı ve ada çayı gargarası ile sizlerde rahatlama sağlayacağınızı unutmamalısınız.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Sinüzit Tedavisi

Çocuklarda ya da erişkinlerde sinüzit olması durumunda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilmekte olan kür kır papatyası kürü olmaktadır. Bu kürü sürekli olarak düzenli bir şekilde kullanılması gerektiğini söyleyen İbrahim Saraçoğlu sinüzit hastalarının iyileşmesi için bu kürü kullanmaları gerektiğini belirtmektedir. Kürü yapmak için her zaman için ana maddesi olarak kır papatyası kullanmanız fayda sağlayacaktır.

Eğer kır papatyası bulamazsanız aktarlardan satın alacağınız kurutulmuş papatya ile de bu kürü yapacağınızı unutmamalısınız. Kır papatyası her zaman için kullanılması sinüzit hastalığının tedavisinde oldukça faydalı olmaktadır. Bu kürü uygulamakta olan kişilerin bazılarında çok erken sonuç vermektedir. Kimisinde bir hafta içerisinde olumlu sonuç verecekken, kimi insanda ise 1 ay içerisinde sinüzit tedavisinde olumlu olacaktır. Sizlerde usanmadan papatya kürünü her zaman düzenli olarak kullanmanız sonucunda olumlu bir etki alacağınızı unutmamalısınız. Kürü yapımı çok kolay olsa da unutmamalısınız ki kullanacak olduğunuz suyun klorsuz olması daha da önemli olmaktadır. Düzenli olarak kullandığınız zaman sinüzit ağrılarınızın kısa zamanda iyileştiğini göreceksiniz. 

  • 1 tencere su;
  • 100 gram papatya.

Kronik sinüzit tedavisinde iyi gelen papatya kürünü yapabilmek için bir tencere suya ihtiyacınız olacaktır. Bunun için tencerede ki su hafif ısıtıldığı zaman içerisine papatya koymanız gerekmektedir. Tencerenin ağzını kapatın ve kaynaması için beklemelisiniz. Kaynadıktan sonra yüzünüze bir havlu sarın. Bunun nedeni yüzünüzün buharda yanmasını engellemek olacaktır. Kapağı açtığınız zaman buharı soluyun. Ocağın altını da kapatın ve kapağını da tekrardan kapatın. aradan 5 dakika geçmesi durumunda tekrardan tencerenin kapağı açılır. Buhar aynı şekilde solunması gerekmektedir. Buhar bitene kadar solumanız gerekmektedir. Bu işlemi tencerenin içerisinde ki suyun soğumasına kadar kapağı kapatın ve buharı tekrarlayarak solumalısınız. Bu işlem gün içerisinde üç defa tekrar etmeniz gerekmektedir. Kronik ya da alerjik sinüzit hastalığınız bulunması durumunda geçmek bilmeyen sinüzit tedavisinde oldukça faydalı olacaktır.

Papatya kürünü hamilelik dönemi içerisinde sinüzit hastalığına sahip olan gebe bayanlarında kullanabileceği unutulmamalıdır.

Ada Çayı Gargarası

  • 1 tatlı kaşığı ada çayı;
  • 1 su bardağı su.

Sinüzit sonrasında geniz akıntısı oluşması durumunda hastalığın tedavisinde birçok kişinin uygulaması gereken bir yöntem olarak İbrahim Saraçoğlu kronik sinüzit sonucunda meydana gelecek olan sinüzit tedavisinde hastalığın iyileşmesi için gargara yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu gargarayı yapmanız için ada çayını kullanmanız tavsiye edilmektedir. Geniz akıntısı çok sık olan ve bunun da kaynağının sinüzit olan kişilerin yapacağı ilk işlem ada çayı ile gargara yapmak olacaktır. Bunun için 1 tatlı kaşığı ya da 10 gram ada çayını 1 su bardağı kaynar suyun içerisine atarak demlenmesi gerekmektedir. Daha sonradan bu suyla günde iki defa sabahları uyandığınız zaman ve akşamları uyumadan önce gargara yapmanız gerekmektedir. Unutmamalısınız ki çayı her zaman için yeniden yapmanız daha da etkili olacaktır. Bitkisel tedavisinde doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından bu kürün kullanımı tavsiye edilmektedir.

Yoğurt Suyu

Doktor İbrahim Saraçoğlu sinüzit hastaları olduğu zaman bunun için yapacakları yoğurt suyunu içmeleri olacaktır. Bu konuda çok etkili olduğunu söylemektedir. Sinüzit hastalığı yaşamakta olan kişilerin hayatı içerisinde ağrıları ya da geniz akıntıları olmaya başladığı zamanlarda bunun için yoğurt suyu tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Bunun için taze yoğurdu süzmeniz gerekmektedir. Ortaya çıkan suyu bir bardak ağlen sıralarında içilmelidir. Akşam ise tekrardan yoğurt süzülmeli ve ortaya çıkan suyun akşam içilmesi tavsiye edilmektedir. Doktor İbrahim Saraçoğlu bu kürü birkaç hafta boyunca düzenli olarak uygulamanız fayda sağlayacak ve hayatınızda sinüzit hastalığını önüne geçecektir.

Tuzlu Su

Sinüzit nedeniyle sık sık kişilerde burun tıkanıklığı meydana gelecektir. Burundan nefes alamayan bir hasta ise bir fincan ılık suyun içerisine koyacak olduğu yarım çay kaşığı kadar deniz tuzunun eritilmesi sonucunda bunu burnuna damlatması gerekmektedir. Bu hastanın burnunun açılmasını sağlayacaktır. Tuzlu suyun mukus tarafından dışarıya atılmasını sağlayacaktır. Unutmamalısınız ki tuzlu suyu burnunuza çok şiddetli bir şekilde çekmemeniz gerekmektedir. Genzinize kaçması sonucunda yanma meydana gelebilir. Bir miktar acı hissedebilirsiniz. Etkisini daha çabuk göstermesi için sırt üstü olacak şekilde uzanmalısınız.

Bol Bol Sıvı Tüketmelisiniz

Sinüzit hastalarının en büyük şikayetleri arasında olan bir durum burun tıkanıklığı ve baş ağrısı ayrıca geniz akıntısı olmaktadır. Bunun için sizlerde bol bol sıvı tüketmelisiniz. Bol bol sıvı tüketmeniz ve yiyeceklerinizin de katı yerine çorba ya da çay gibi içecekler içmelisiniz. Kafeinli içeceklerden uzak durmanızda fayda var. Boğazınızın da yumuşamasını sağlayacaktır.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...