Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Küçük Çocuklarda Geçmeyen Öksürük İçin Bitkisel Kür Tarifleri

Öksürük çocukların değişik rahatsızlıklara karşı göstermiş olduğu bir refleks olmaktadır. Eğer ki çocuğunuzun geçmeyen öksürüğü varsa ve ne yapmalıyım diyorsanız o zaman sizlerde çocuklarınızın öksürüğünü geçirmek için bitkisel kürler denemeniz son derece faydalı olacaktır.

Küçük Çocuklarda Öksürük

Çocuklarda Öksürükİçin Bitkisel Kür

Çocuklarda oluşan öksürüğün sıklıkla görülme nedenleri üst ve alt solunum yollarında ki viral yollarla bulaşmakta olan hastalıklar nedeniyle meydana gelmektedir. Öksürük tek başına bir hastalık olmayacaktır. Her zaman için bir hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkacaktır. Bu nedenle de 2 yaşındaki ya da daha büyük çocuklarınızda geçmeyen kuru ya da balgamlı öksürük yaşaması sonucunda bitkisel kürleri denemeniz sonucunda sizlerde öksürüğe çare bulacaksınız.

1 yaşından küçük çocuklara reçetesiz doktor tarafından verilmeyen ürünleri kullanmak son derece zararlı olabilir. Bu nedenle sizlerin çocuklarınızda da 2 haftadan uzun süreli olan öksürük yaşayacak olan çocuklarınızı uzman bir doktor kontrolünde olması gerekmektedir. Eğer ki öksürük uzun sürüyorsa, gece uykusundan uyandırıyorsa öksürük dışında çocuklarda göğüs ağrısı ya da öksürük sonucunda kan gelmesi gibi durumlar olması ve öksürürken çocuğun renginin değişmesi gibi durumlar olduğu zamanlarda çocuğunuzu vakit kaybetmeden doktora götürmelisiniz.

Bunun dışında hafif semptomları olan öksürük yaşamakta olan çocuklara yapacak olduğunuz bitkisel kürler genellikle işe yaraması nedeniyle evinizde uygulamanız olumlu sonuç vereceği unutulmamalıdır. 

Ballı Süt

  • 1 çay bardağı organik süt;
  • 1 tatlı kaşığı bal.

1 yaşın altında olan çocuklara asla verilmemesi gerekmektedir. Çocuklarınızda gelişmekte olan boğaz enfeksiyonları neticesinde boğazında sertlik olması sonucunda meydana gelecek olan öksürük çocuğun hayatını son derece olumsuz bir şekilde etkileyecek ve onun hayatında sorun olmasına neden olacaktır. Sizlerde 1 yaş üzerinde olan çocuklarınızın kuru ya da balgamlı olan öksürüğünü her zaman için 1 çay bardağı organik sütün içerisine 1 tatlı kaşığı katacak olduğunuz bal karışımı sonucunda öksürüğüne hem çare olacak hem de boğazında yumuşama meydana gelecektir. Özellikle de çocuklarınızın sabah ve akşam günde iki defa olmak üzere bu sütlü balı içmesi sonucunda boğazı daha rahatlayacak, balgamlı öksürükte gelen balgamın daha kolay sökülmesini sağlayacaktır. Hastalık iyileşene kadar verebilirsiniz.

Zencefil Çayı

  • 1 tatlı kaşığı zencefil;
  • 1 çay kaşığı bal;
  • 1 su bardağı klorsuz su.

Çocukların bağışıklık sisteminin düşmesi sonucunda meydana gelecek olan hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkacak olan öksürük nedeniyle çocuklar sıkıntılı zamanlar geçiriyorsa sizlerde mikrop öldürücü özelliği olan zencefil çayını çocuklarınıza yaparak günde üç defa içirebilirsiniz. İçerisine bal katacak olduğunuz için tadının daha tatlı olacaktır. Ve içimi de bu sayede kolay olacaktır. 1 yaşın altındaki çocuklara asla uygulanmamalıdır. Zencefilin faydaları ise anti inflamatuar özelliğine sahip olması nedeniyle üst ya da alt solunum yollarında meydana gelmiş olan enfeksiyonların yok olmasını sağlayacaktır. 1 tatlı kaşığı toz zencefil almalısınız. Ya da zencefili küçük parçalar haline bölebilirsiniz. 1 su bardağı suyun içerisine katacak olduğunuz 1 tatlı kaşığı zencefil kaynatılması gerekmektedir. Kaynadıktan sonra balın erimesi amacıyla bal katılır. Ve karıştırıldıktan sonra soğuması amacıyla bekletilmelidir. Ardından ılık olduğu zaman çocuğunuza 1 fincan içirmelisiniz. Asla sıcak bir şekilde çocuğunuza içirmeyin. Sıcak içilen içecekler her zaman boğazın daha da tahriş olmasına neden olmaktadır.

Limon Suyu

  •  5 tane orta büyüklükte sulu limon;
  • 1 tatlı kaşığı bal.

Bağışıklık sistemine iyi gelecek olan limon bol miktarda C vitamin deposu olması ile bilinmektedir. Çocuklarınızın bağışıklık sistemi özellikle de kış aylarında düştüğü için, çocuklarda meydana gelecek olan hastalıklar daha da artmaktadır. Hastalıkları bazılarının belirtisi olan öksürüğün tedavisi amacıyla sizlerde ilk olarak hastalığı tedavi ederseniz öksürük geçmiş olacaktır. Bu nedenle de bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayacak olan C vitamin deposu limon suyu içirmelisiniz. Fakat limonun ekşi bir tadı olması nedeniyle çocuklar içmek istememesi nedeniyle içerisine katacak olduğunuz 1 tatlı kaşığı bal hem antibiyotik özelliğine sahiptir hem de çocukların bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de yardımcı olacaktır. Limonun suyu sıkılması gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken çekirdeklerini iyice ayıklamanız olacaktır. İçerisine 1 tatlı kaşığı bal konulur. Ve karıştırılarak eritilir. Günde üç defa çocuklarınıza 1 fincan içirmelisiniz. Öksürük geçene kadar içirmeye devam edebilirsiniz.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...