Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Öksürük Sorununu Ortadan Kaldırmak İçin Kullanılan Şifalı Bitki

Öksürük sorunu için ilaç kullanımı yerine evde bitkisel destekler ile hazırlanan kürlerde kullanılabilir. Bu kürler doğal bitkiler ile yapıldığı sürece şifa kaynağı olacaktır.

Farklı ve Etkili Bitkisel Destekler

 • Öğütülmüş keten tohumundan 1 çay kaşığı alır. Sıcak sütün içine katılır ve iyice karıştırılır. Günde 3 defa sıcak şekilde yudum yudum içilir. Öksürük tamamen iyileşene kadar tedavisi için içilir.
 • 50 gr ezilmiş kök kıvırcık suyu ve ısırgan otu yaprakları bir kabın içinde iyice karıştırılır. 3 yemek kaşığı bir termosun içine konur. Ardından bu karışıma 1 litre kaynar su dökülür ve bu şekilde bir gece boyunca bekletilir. Ertesi günden itibaren 4 gün boyunca karışım içilir. Kronik ve balgamlı öksürük için oldukça şifalı bir çözümdür. 4 gün sonra taze şekilde yeniden hazırlanıp tüketildiğinde sorun geçer.
 • Ahududu, ıhlamur ve ısırgan yapraklarının çiçeklerinden 2 yemek kaşığı alınır 0.6 litre kaynar suyun içine dökülür ve bir saat ıslatılır. Demlenen bu karışım süzülerek günde 3 defa içilecek şekilde ayarlanır. İnatçı grip, kronik öksürük ve balgamlı öksürükler için kullanılmalıdır. Sorun ortadan kalkıncaya kadar devam edilmesi gerekir.
 • 100 gr angelica kökü ezilir ve karanlık bir yerde 14 gün boyunca 500 ml votka içinde saklanır. Özellikle kronik ve geçmeyen durumlarda öğle ve akşam yemeklerinden sonra içilmesi gerekir.  Tedavisi kapsamında belirtiler kaybolana kadar devam edildiğinde sorun geçer.
 • Buhar soluması en iyi çözüm olanaklarından bir tanesidir. Sıcak suyun içine atılacak olan adaçayı ocak üzerinden kaynatılır. Ocağın altı kapatıldıktan sonra bir havlu ile hasta baş bölgesini örterek adaçayı bitkisinin buharını solumalıdır. Özellikle yatmadan önce yapıldığında iyi gelir.
 • Zencefil çayı, Öğütülmüş 50 gram zencefil, 1 litre kaynar suyun içine atılır. Bu şekilde yaklaşık olarak 15 dakika boyunca demlenmesi için bekletilir. Süzüldükten sonra içine 1 tatlı kaşığı bal ve limon parçası atılır. Zencefil eski dönemlerden bu yana birçok hastalığın tedavisi için kullanılır. Öksürükler, grip, soğuk algınlığı ve kronik durumlar için faydalıdır. Her gün düzenli bir şekilde 1 bardak içilmesi gerekir.
 • Keçi sütü sütün kralı olarak da bilinmektedir. Sıcak keçi sütünün içine 1 yemek kaşığı atılır ve yatmadan önce yudumlanarak içilir. Kısa süre içinde grip tarzındaki durumlara iyi gelir.
 • Taze kereviz suyu yemek yemeden önce günde iki defa 30 gram alınır. Öksürük geçmezse bu uygulamanın ardından 3 defneyaprağı 5 dakika boyunca yarım litre suyun içinde kaynatılır. Kaynamış suyun içine 20 g bal ve 1 şişe soda eklenir. Bu karışımı günde 3 kez tüketmek gerekir.

Dikkat Edilecek Diğer Noktalar

 • Alerjik reaksiyonların risklerimi azaltmak bu süre zarfından çok önemlidir.
 • Alerjileri diyetten provoke edecek tüm gıdaları ortadan kaldırın.
 • Ev içinde düzenli bir şekilde zeminleri ıslak şekilde silin ve düzenli temizlik yapın.
 • Toz toplayıcı ürünlerden kurtulun, halılar, ağır perdeler, kalın kumaşlı ürünleri ortadan kaldırın.
 • Kâğıt taşıyıcıları ve giysileri kapalı dolaplarda saklamaya özen gösterin.
 • Evcil hayvanları maksimum temizlik şartları düzeyinde temizleyin.
 • Kozmetik, parfüm ve ev kimyasallarının kullanımları konusunda dikkatli olunmalıdır. Bunların kullanımlarını en aza indirmek gerekir ve doğal bileşenlere sahip ürünler tercih edilmelidir.
 • Kapalı bitkilerden kurtulun.
 • Doğal olan her şeyi tercih etmeye özen gösterin.
 • Bulaşık deterjanı yerine toz sabunu kullanmayı tercih edin.

Öksürük İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu öksürük sorunu için soğan kürü çare bulmaktadır. Kürde kullanılacak olan soğanın beyaz kırmızı ya da mor olmasına gerek yoktur. Bunların yerine kendi ülkemizde bulabileceğiniz dışı açık kahverengi doğal soğanları kullanmak gerekir.

Saraçoğlu öksürüğe ne iyi gelir kapsamında 2 su bardağı su kaynatılır. Kaynayan suyun içine 1 adet parçalara bölünen soğan atılır ve birkaç dakika boyunca bu şekilde kaynatmaya devam edilir. Bu kürün her defasında taze şekilde hazırlanması gerekmektedir. Yani bol şekilde hazırlanıp kenarda bekletilmemesi çok önemlidir. Her gün hazırlanan kür düzenli şekilde içildiğinde şifalı bir çözüm olacaktır.

Keçiboynuzu kürü; öksürük ile birlikte balgam sorunu da mevcutsa bu durum viral bir enfeksiyona işaret edebilir. Bu durum için kullanılacak keçiboynuzu kürü hastalığın ortadan kalkmasını sağlayarak öksürük sorunun da ortadan kaldırır. Özellikle sigara kullanımı yapan kişilerin bu kürü düzenli şekilde kullanması gerekmektedir. Yarım litre su ocak üzerinden kaynatılır. Kaynayan suyun içine daha önceden yıkanan 7 ila 8 adet keçiboynuzu atılır. Kırılarak atılması çok önemlidir. Bu suyun sabah ve akşam yemeklerden önce içilmesi ile öksürükler kesilir. Düzenli kullanıldığında 3 gün sonra balgam sökülmeye başlar.

Hatmi çiçeği çayı; demleme usulü hazırlanacak olan hatmi çiçeği çayı gün içinde 2 defa tüketilmelidir. Bu çay taze şekilde yapılmalı ve hemen tüketilmelidir. Saraçoğlu kürlerinde önemli olan detay kürlerin önceden hazırlanmaması ve taze şekilde hazırlanmasıdır.

 Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...