Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Bebeklerde Bronşite İyi Gelen Tarifler

Bronşit için en yaygın evde çare, zerdeçal tozudur. Sıcak sütlü bir çay kaşığı zerdeçal vermek, gün içinde iki veya üç kez tekrarlamak bebeklerde ve çocuklarda oldukça iyi sonuç veriyor.

Bebeklerde Bronşit Tedavisi

Mukoza zarının astarında iltihap oluştuğunda solunum sistemini etkileyen nefes darlığı ile birlikte bronş ve bronş borusu kişinin bronşitten muzdarip olduğunu gösterir. Bir bronş (çoklu bronş, sıfat bronşiyal), solunum sistemindeki hava için bir geçiş görevi görür. Akciğerleri solunum borusu, burun, boğaz ve sinüs üst kısmı ile birleştirir. Havayı geçirmek, Bronşit rahatsızlığı olan bir kişi için zorlaşır ve ağrılı olur, çünkü akciğere akan oksijen miktarını azaltır ve dolayısıyla solunum yolunda ağır mukus ya da balgam oluşturur.

Genellikle viral enfeksiyon veya grip benzeri soğuk algınlığı sonrası ortaya çıkar. Bebekler ve çocuklar çok hassas olduğundan daha fazla özen gösterilmelidir. Bronşit bebeklerde ve çocuklarda baskın olur, çünkü yapısal bağışıklıkları yoktur, bu hastalık düzensizlikle ortaya çıkabilir. Bebeklerde bronşite ne iyi gelir? sorusundan önce bronşitin türlerine ve belirtilerine bakalım. Temelde bakteri, virüs ve kimyasal kirleticilerin ya da tozun teneffüs edilmesiyle oluşur. Bunun sonucunda hava geçidi enkazla tıkanır ve böylece tahriş artar.

Ne İyi Gelir

Bronşite ne iyi gelir bebeklerde? Bronşit için en yaygın evde çare, zerdeçal tozudur. Sıcak sütlü bir çay kaşığı zerdeçal vermek, gün içinde iki veya üç kez tekrarlamak bebeklerde ve çocuklarda oldukça iyi sonuç veriyor. Sabahın erken saatlerinde ve yatarken daha faydalı olur. Ekspektoran özelliklere sahip olduğu için az miktarda soğan suyu da uygulanabilir. 2-3 diş sarımsak kaynatılmış sütü vermek, aynı zamanda çocuklarda bronşit için en değerli doğal ev ilaçlarından biridir. Çocuğun göğsüne ve sırtına kuru sıcak havlu ile sıcak tutmak da, en iyi bronşit doğal ilaçlarından biridir. Anında rahatlama sağlar. Bebeklerde astım bronşite ne iyi gelir? derseniz en iyi çözümün bıldırcın yumurtası olduğunu söyleyebiliriz. Bıldırcın yumurtası aynı zamanda bebek ve çocuklarda bağışlık sistemi güçlendirmesi, astım, bronşit hastalıklarında bal süt ve yumurta üçlüsüyle iyi bir çaredir. 

Tavsiye Edilen Tarifler

  • Biber ve zencefil içeren ıspanak çorbası çocuğun diyetine dahil edilmelidir.
  • Öğütülmüş badem, haşhaş tohumu ve ballı sütü blenderden geçirin ve bebeğinize veya çocuğunuza yedirin. Bu macun aynı zamanda çocuğun beyin gelişimi için de iyi bir yöntemdir.
  • Bronşit için çok etkili bir çare olan, zencefil ve ballı suda kaynatılan çemen tohumlarını da bebeğinize kaşık vasıtasıyla verebilirsiniz. 
  • Zencefil ve sarımsaklı tavuk çorbası çocuğa boğaz temizlemede yardımcı olabilir.
  • Fesleğen yaprağıyla hazırlanan çay, çocuklarda bronşit için en çok kullanılan ev ilaçları arasındadır.
  • En az 6-8 bardak su içeren günlük sıvı alımları, bitki çayları, suları harikalar yaratır. Portakal ve limon suları ağırlık vermelisiniz. 
  • Zencefil suyunu 1 tatlı kaşığı balla karıştırıp çocuğa verebilirsiniz. Bu çözümün, Bronşit için en kolay ve en iyi evde ilaç olduğu kanıtlanmıştır.

Evde uygulanabilen yaygın tedavilerden biri çocuğu sıcak kıyafetlerle yürüyüşe çıkarmaktır. Bronşit için çocuklarda etkili en iyi ev ilaçları arasında, günde üç kez balla eşit miktarda çeyrek çay kaşığı olarak alınmış kurutulmuş zencefil tozu, biber ve uzun biber karışımıdır. Meyan kökü bronşit ile ilgili belirtileri tedavi etmenize yardımcı olacak etkili bir bitkidir.Her şeyden önce, meyan kökü kökünü öğüterek ince bir toz elde edersiniz.Sonra bir çay kaşığı tozu bir bardak su ile birleştirirsiniz.Sonra, bu karışımı yaklaşık 15 dakika kaynatın. Bronşit belirtilerinden kurtulmak için bir hafta boyunca günde iki kez bu suyu bebeğinize veya çocuğunuza içirin. 

Bal bronşitte görülen öksürük ile baş etmede size yardımcı olacak doğal yollardan biridir. Boğazınızı rahatlatmaya yardımcı olacak antibakteriyel ve antiviral özellikleri vardır. Ayrıca, bal bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir. İlk başta, ılık suya biraz limon damlası eklersiniz. Daha sonra, 1 tatlı kaşığı balla birleştirip iyice karıştırın. Sıkışıklık ve boğaz iltihaplanmasını azaltmak için düzenli olarak içmelisiniz. Bronşit için evde çözüm yollarından biri de yeşil çay, bronşit de dahil olmak üzere birçok sorun için mükemmel bir tedavi olan antioksidan özelliğe sahiptir. Aynı zamanda virüsleri ortadan kaldırma ve bağışıklık sisteminizi geliştirme kabiliyetine de sahiptir.

Bronşitten dolayı acı çektiğinizde, biraz sıcak yeşil çay hazırlayın ve çayın en iyi avantajlarını elde etmek için yavaşça için. Bebeğinize de çocuğunuza da yeşil çay içirebilirsiniz. 

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 4,00 puan
Loading...