Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Astımdan Kaynaklı Ortaya Çıkan Öksürük Nasıl Ortadan Kaldırılır

Astım hastalığından kaynaklı olarak meydana gelen öksürükten kurtulmak için evde bitkisel uygulamalar kullanılabilir. Bu uygulamalar düzenli kullanıldığı zaman etkilidir. Bitkisel uygulamalar konusunda uzmana bilgi verilmelidir.

Astım Öksürüğünü Ne Keser

Karanfil

5 ila 6 adet karanfil alıp yarım bardak suyun içinde kaynatılır ve ardından bir kaşık bal eklenir. Astım öksürüğüne ne iyi gelir kapsamında mükemmel bir çaredir ve faydalı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Günde iki kez tüketilmesi gerekir. Günlük olarak düzenli şekilde tüketildiği zaman faydalı ve etkili sonuçlar alınır.

Zencefil

Zencefilin insan vücuduna birçok konuda fayda sağlar. Astım tedavisi ve astı öksürüğü tedavisi konusunda oldukça faydalıdır. Eşit miktarlarda zencefil, nar ve bal ile bir meyve suyu hazırlanır. Etkili sonuçlar elde edilmesi için gün içinde 2 ila 3 defa tüketildiğinde öksürüğü geçirir. Bu karışım dışında bir çorba kök zencefil suyu, bir çorba kaşığı bal ve iki çorba çavdar tohumu ile karıştırılır. Bir gece boyunca bu karışı bekletilir. Ertesi gün detoks yapmak için sabah kalkınca tüketilmelidir. Astım öksürüğü için ne yapmalı konusunda her sabah tüketilmesi gerekmektedir.

Hardal Yağı

Bir miktar hardal yağı alınır ve kâfur içine karıştırılır. Astım öksürüğü nasıl kesilir kapsamında göğüs bölgesine masaj yapılır. Karışım masaj yapılmadan önce ısıtılmalıdır. Göğüs bölgesinde masaj sayesinde sıcaklık hissedilmelidir ve hastayı kısa sürede rahatlatır.

İncir

İncir astımın ortaya çıkardığı öksürük konusunda etkili başka bir ev ilacıdır. Bir avuç kurumuş incir akşamdan suyun içine koyulur ve sabaha kadar bekletilir. Sabah kalkınca boş bir mideye hastanın bu incirleri yemesi gerekir. Ayriyeten astım problemi konusunda etkili bir rahatlama sağlamak adına incirlerin bekletildiği suyunda içilmesi gerekmektedir.

Siyah Çay ve Kahve

Kahvenin içinde yer alan astım semptomlarına yardımcı olur. Ayriyeten hava geçişini temizler ve havanın bu geçişlerden kolayca girip çıkmasını sağlar. Siyah çayda bu konuda hastaya fayda sağlar. Siyah çayın gün içinde 3 kez, kahvenin de gün içinde 1 kez tüketilmesi gerekir.

Okaliptüs Yağı

Okaliptüs uçucu yağ, özellikle astım akalarında ortaya çıkan öksürük sorununu hafifletme konusunda yardımcı olur. Bir bardak kaynar suyun içine birkaç damla okaliptüs esans yağı koyulur. Burun geçişlerini ve hava geçişlerini açma konusunda yardımcı olacaktır.

Diğer Ev İlaçları

Bal

Astım öksürüğünden kurtulmak için doğal bir ilaç aranıyorsa kesinlikle bal kullanılmalıdır. 1 çay kaşığı bal sıcak suyun içine katılır ve gün içinde 2 ila 3 kez tüketilir. Alternatif olarak bal, su ve tarçın karışımı da kullanılabilir. Bal özellikle öksürük semptomları sık şekilde meydana geldiğinde her gün düzenli şekilde kullanılmalıdır.

Soğan

Soğanın anti-inflamatuar özellikleri bulunduğu için oldukça faydalıdır. Hava geçişlerini temizlemede yararlı olduğu da kanıtlanmıştır. Eğer bir kişi astımdan muzdarip olursa bir yemeklerinden ve ham soğanı tüketmesi gerekir.

Limon ve Meyveler

Çilek, yaban mersini, papaya ve portakal tarzında meyveler astıma maruz kalmış insanlara fayda sağlar. Ayriyeten limon C vitamini açısından oldukça zengindir. Hastalığa yakalanmak için gün içinde en az bir kez limon, su ve şeker karışımı düzenli şekilde tüketilmelidir.

Balıklar

Somon, ton balığı ve sardalye tarzında tüketilecek balıklar, astım hastalığının tedavisinde gerçekten çok etkili olabilir. Bu balıklar akciğerlerin astım sorunu ile savaşması konusunda iyi ve daha güçlü vitaminlerdir. Bunun yanı sıra çabucak ve etkili bir şekilde tedavi sağlar. Ancak, bu balıkları pişmiş halde tüketilmeyecekse kesinlikle yağlı olanları seçilmelidir.

Gooseberries

Gooseberries yani bektaşi üzümü astım için çok iyidir. Birkaç goosberries ezilir ve içine biraz bal eklenir. Karışım düzenli olarak gün içinde 1 kez tüketilmelidir.

Turp

1 turp, limon suyu ve bal cam bir kabın içinde karıştırılır. Nefes almayı kolaylaştırarak solunum yollarının temizlenmesinde yardımcı olur.

Acı Kırmızı Biber ve Kabak

Kabak suyunun içine kırmızıbiber, fesleğen ve bal eklenir. Bu ürünlerin hepsi pütürlü olmayacak şekilde karıştırılmalıdır. Karışım gün içinde düzenli bir şekilde tüketilir. Özellikle astım ataklarında meydana gelen öksürük sorunlarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Bitki Çayları

Kireçsiz su ve ezilmiş zencefil ile beraber bitki çayı hazırlanır. Bu bitki çayına meyan kökü de eklenebilir. Bitki çayı gün içinde 1 bardak tüketildiği zaman etkili bir tedavi olarak fayda sağlar.

Rezene Tohumları

Astım ataklarından ve öksürük krizlerinden kurtulmak için rezene tohumlarını düzenli olarak tüketilmelidir.

Sıcak Süt

1 su bardağı sıcak sütün içine eşit miktarlarda bal ve zeytinyağı eklenir. Sabah kahvaltısı yapmadan önce içilmesi gerekir. Alternatif olarak sıcak sütün içine sarımsak ve karanfil eklenerek içilebilir. Bu karışımlar oldukça faydalı ev ilaçları arasında yer alır.

Maydanoz

Maydanoz yaprağı astımdan kaynaklı olarak ortaya çıkan öksürüğü kesen bitkisel bir ilaçtır. Düzenli şekilde tüketildiği zaman boğaz ve göğüs tıkanıklığı ortadan kaldırılır.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 4,00 puan
Loading...