Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Astım İçin Ahmet Maranki Bitkisel Kürleri Nasıl Uygulanır?

Astım hastalığı olan kişiler Ahmet Maranki kürlerini uygulama esnasında düzenli bir şekilde uyguladıklarından fayda sağlayabilir. Aksi takdirde kesinlikle fayda sağlamak mümkün değildir.

Astım İçin Şifalı Bitkiler Maranki

Ahmet Maranki, astım tedavisi için ve nefes darlığı sorununu ortadan kaldırmak için şifalı bitkiler ile hazırlanan kür tarifleri verir. Bu kürlerin düzenli şekilde kullanılması şifalı özelliklerini ortaya çıkartarak astım sorununa iyi gelir.

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler Kür 1

  • 6 tane zencefil
  • 10 tane karanfil
  • 5 tane tarçın
  • Biraz ayva yaprağı
  • 10 tane karabiber
  • İki lt su
  • Biraz ısırgan otu

Yukarıda bulunan tüm malzemeleri 2 litre suyun içine koyun ve 15 dakika boyunca kaynatın. Kaynamanın ardından yarım saat boyunca dinlenmesi için kenara bırakın ve ardından süzün. Bu karışımdan her gün düzenli bir şekilde için. Tüketme esnasında karışımı ısıtın ve içine 1 kaşık bal koyarak tüketim yapın. Bal karışımın tadının daha iyi olmasına olanak sağlayacaktır.

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler Kür 2;

  • 10 gram ısırgan
  • 1 bardak kaynar su

Kaynar suyun içine 10 gram ısırgan atılır ve kenarda 10 dakika boyunca demlenmesi için bekletilir. Astım tedavisi ve nefes açıcı özellikleri olan ısırgan otu çayından gün içinden 3 ila 4 bardak içilmesi gerekir.

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler Kür 3;

Astım konusunda şifalı bir bitki ile tedavi sağlamak için öksürükotu çayı tüketimi yapılması gerekir. Ayriyeten öksürük otu, kekik ve sinirli ot karıştırılarak içildiği zaman da soruna iyi gelir.

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler Kür 4;

1 bardak kaynar suyun içine 5 gram kadar ayva yaprağı ilave edilir ve 10 dakika boyunca kaynatılır. Astım sorunu bitkisel tedavisi kapsamında hazırlanan ayva çayının gün içinde 3 ila 4 bardak kadar tüketilmesi gerekir.

Diğer Kür Uygulamaları

Soğan ve bal karışımının kullanımı; bu karışı günlük olarak taze hazırlanmalıdır. Bir soğanı çok ince dilimler halinde kesin ve bir gece boyunca balın içinde bekletin. Ertesi sabah soğanı balın içinden çıkarın. 1 çay kaşığı balı gün içinde 3 ila 4 kez tüketin.

Patates kullanımı; birkaç taze patates kaynatılır ve terin bir kabın içinde hafif şekilde ezilir. Patatesin buharını burun ve ağız bölgesinden almak için astım hastası olan kişinin başına bir örtü kapatarak buharını içine çekmesi gerekir.

Maydanoz Yaprağı; maydanoz yaprağı çayı balgam söktürücü olarak görev yapar ve öksürmeyi azaltmaya yardımcı olur.  Maydanoz yaprakları suyun içinde kaynatılır ve süzülerek kenarda ılıması için bekletilir. Ilıyan çay her gün taze şekilde hazırlanır ve tüketilir.

D vitamini; bir insanın vücudundan D vitamini konusunda eksiklik olmaması gerekir. Bu vitaminin eksikliği kesinlikle astım konusunda sorunlara yol açar. Bundan dolayı astım hastası olan kişilerin bu vitamini kontrol ettirmesi gerekir.

Omega-3 yağ asitleri; Omega-3 yağ asitleri genel sağlık açısından önemlidir ve akciğerlerin astım atağına neden olan irritanlar üstünde daha iyi reaksiyon vermesine yardımcı olacaktır. Yeterli kalitede omega-3 alımı iltihaplanmayı ve hava yolunu daraltmayı azaltır. Omega-3’ün iyi kaynakları arasında somon, morina, balık yağı, krill yağı, sardalya, uskumru, chia tohumları, keten tohumları, yumurta, yabani pirinç, ceviz, fasulye ve Brüksel lahanası bulunur. Beslenmeye daha fazla omega-3 eklemenin yanında omega-6 yağ asitlerini de azaltmak da önemlidir. Bu 2 yağ arasındaki denge, her türlü iltihaplanmayı önlemek için çok önemlidir. Günümüzde çoğu insan çok fazla omega-6 tüketmektedir.

Okaliptus Yağı; sıkışıklıkların ortadan kaldırılmasına ve mukusların parçalanması olanak sağlar. Kâğıt havluya birkaç damla okaliptus yağı damlatın ve koklayın. Düzenli bir şekilde her gün uygulanması fayda sağlayacaktır. Aksi takdirde mukusun parçalanması sağlanmaz.

İncir; incirler solunum sağlığını geliştirir ve solunumu arttırmak için mukusun boşaltılmasına yardımcı olur. 3 kuru incir su ile yıkayın ve bir gece boyunca bir bardak suyun içinde bekletin. Sabaha kaklınla ıslatılmış incirleri suyun içinden çıkartarak yiyin. Islanan incirlerin suyunu da boş bir karnında içmek fayda sağlar. Düzenli olarak her gün taze şekilde hazırlanması gerekir.

 Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...