Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

İbrahim Saraçoğlu Astım Hastalığı Kürleri Nasıl Hazırlanır ve Fayda Sağlar mı?

Astım hastalığı için İbrahim Saraoğlu ve diğer kürlerin kullanımlarında taze olarak yapılması, her gün önerilen şekilde kullanılması ile soruna fayda ve çözü bulmak mümkün hale gelmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Astım Kürleri

Bitkisel Kür İçin Malzemeler

  • Su
  • Koyu renkli 6 ila 7 adet keçiboynuzu

Keçiboynuzun kahverengi olanlarının seçilmesi ve kür için kullanılması tedavi konusunda çözüm sağlar. Orta büyüklükte olan keçiboynuzu yıkandıktan sonra kaynamakta olan suyun içine kırılarak atılır. Yarım litre suyun içinde 7 ila 8 dakika boyunca kaynatılarak soğumaya bırakılır. Soğuma işlemi tamamlandıktan sonra süzülerek çam bir şişenin içine aktarılır. Bu karışım buzdolabında 3 gün boyunca bekletilebilir.

Bitkisel Kür Uygulaması;

Yetişkin olan kişilerde her gün düzenli bir şekilde sabah kahvaltıda ve akşamları yemeklerden önce 1 çay bardağı içilir. 5 ila 12 yaş aralığından olan çocuklarda Saraçoğlu kürü sabah kahvaltı arasından tüketildiği zaman iyi gelir. Astım ve öksürük tedavisi için her gün taze olarak hazırlanması iyi gelir ve hastalığı ortadan kaldırır. Daha küçük çocuklarda ise astım bitkisel tedavisi konusundan keçiboynuzu pekmezi şifalı etkileri ile iyi gelir. Uygulanacak olan bu kürün 20 gün boyunca herhangi bir ara verilmeden kullanılması gerekir. 20 gün kullanıldıktan sonra ara verilmeden 15 gün daha devam edilir. 15 günlük uygulamada kürün içine 1 çay kaşığı bal eklenir. Saraçoğlu astım hastalığı konusunda kullanılacak şifalı kür ile alakalı dikkat edilecek olan noktalar arasında;

  • 5 ila 12 yaş aralığındaki çocuklarda alerjiden kaynaklı nefes darlığı mevcutsa kürün astım bitkisel tedavisi için sadece sabahları içilmesi gerekir.
  • Kürün astım hastalığı için kullanılması ile birlikte sabahları kesinlikle bal tüketilmemesi gerekir.

Doğada bol miktarda bulunan şifalı bitki ve ilaçlara dokunmak bugün birçok tıbbi koşula karşı büyük bir savunmadır. Özellikle de astım gibi tedavi edilmesi zor olan hastalıklar konusunda bitkiler ve doğal kürler fayda sağlar.  Yalnız kullanması basit ve etkili doğal ilaçların kullanımında, otların zaten alınan ilaçlarla etkileşip değişmediğini kontrol etmeyi unutmamak gerekir. Bu konuda uzman hekimden yardım almak ve bitkileri kullanmadan önce mutlaka uzman ile detaylı şekilde konuşmak gerekir.

Diğer Kürler

Fesleğen; Fesleğen antik dönemlerden bu yana kullanılan bir bitkidir. Fesleğen kullanımı mutfaklarda kullanıldığı gibi astım hastalığı tedavisi konusunda da eski dönemlerden bu yana kadar kullanılmaktadır.  Uçucu yağlar, phytonutrientler, atopik astımı ve diğer solunum koşullarını iyileştiren A ve C vitaminlerini içerir. 10 adet fesleğen yaprağını ezin ve bitkinin suyunu sıkın. Bu suyu biraz karabiber, zencefil suyu ve bir çorba kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı doğrudan ya da günde iki kez ılık suda çözün. Bu güçlü bitki karışımı astım semptomlarını bir an önce ortadan kaldırmak için hızlı şekilde çalışır. Tedavi için yapılacak olan uygulama düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Düzenli bir şekilde uygulandığında yani tüketildiğinde astımın semptomlarını kısa sürede ortadan kaldırır.

Reishi mantar; Reishi mantarları, Çin tıbbında öksürük ve solunum sistemi koşullarında yaygın olarak kullanılan bitkilerdir.  Anti-inflamatuar yararlarının bulunmasının yanı sıra akciğerleri ve bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda da oldukça faydalıdır. Bütün Reishi mantarı atopik astımdan kurtulmak için yiyecekler ile birlikte pişirilebilir. Yahut konsantre bir bitki tentürü şeklinde tüketmekte mümkündür.

Aloe vera kullanımı; Aloe Vera’nın birçok tıbbi özelliği olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Astım tedavisinde kullanım yapılması bu faydalarından sadece bir tanesidir. Astım hastalığı olan kişilerin yapması gereken tek şey aloe vera yapraklarını bir kapta kaynatılmasıdır. Kaynayan aloe vera yapraklarının buharının teneffüs edilmesi gerekir.

Limon suyu kullanımı; Suyun içinde seyreltilen limon suyu iyi sonuçlar veren mükemmel bir doğal çözüdür. Özellikle sabahları ılık suyun içinde seyreltilen limonun tüketilmesi gerekir.

Sarımsak kullanımı; Yaklaşık olarak 30 ml sütün içine sarımsak karıştırılır. Ardından soğuması için kenara bırakılır ve soğuduktan sonra süzülerek tüketilir. Özellikle astımın ilk evrelerinde sorunun ortadan kaldırılması adına mükemmel sonuçların elde edilmesini sağlar. Bu karışım her gün 1 kez taze şekilde hazırlanarak tüketilmelidir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...