Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Akciğer Kanserinde Bitkisel Uygulamalar Fayda Sağlar mı?

Akciğer kanseri olan kişiler evde doğal uygulamalar ile tedavi sürecine destek sağlayabilir. Bu tarz bitkisel uygulamaların kesinlikle düzenli, taze bitkilerden ve aksatılmadan uygulanması fayda sağlayacaktır.

Akciğer Kanseri için Ana Telafiler

Yağlar ve jel

Malzemeler

 • 1/2 fincan organik hindistancevizi yağı
 • 1/2 fincan taze aloe vera jeli
 • 4-5 damla cinsten uçucu yağ
 • 1-2 damla lavanta esansiyel yağı

Bütün malzemeleri bir tencerenin içine koyun ve yaklaşık 10 dakika boyunca düşük ısıda kaynatın. Yağların ve jelin iyice harmanlanması için birkaç kez iyice karıştırın. Tencereyi ocaktan alın ve soğuması için kenara bırakın. Soğuyan karışımı hava geçirmez özelliği olancam bir kabın içine koyarak buzdolabında bekletin. Bu karışımdan birkaç damla alarak vücudun iltihaplı veya ağrılı olan bölgelerine masaj yapın. Karışımın 2 hafta boyunca düzenli bir şekilde günde 2 kez kullanılması gerekir.

Zencefil ve Bal

Malzemeler

 • 1/2 inç zencefil parçası
 • Bir fincan sıcak su
 • 1 / 2-1 tatlı kaşığı bal

Zencefili kesin ve birkaç dakika boyunca sıcak suyun içinde bekletin. Kaynatılan karışımı soğuması için kenara bırakın ve içine balı ekleyin. Karışımı bitki çayı olarak gün içinde tüketin. Mide bulantısı ve kusma gibi yan etkileri kontrol altında tutmak adına fayda sağlar. Kemoterapi uygulaması genelde kanser tedavisi için kullanılır. Bu uygulamanın sonucunda bulantı ve kusma tarzında yan etkiler ortaya çıkar. Zencefil bu durumda kullanıldığı zaman sindirim konusunda yardımcısı olur.  Antitumorigenik etkileri bulunur ve karışım düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman beyinde bulunan tümörlerin büyümesinin önüne geçer. Engellediği anlamına gelir. Zencefil ve bal özellikle kış aylarında da insanlar tarafından sık şekilde tüketilir. Diğer uygulamalarda olduğu gibi bu uygulamada da düzenli kullanım yapmak çok önemlidir.

Zerdeçal

Malzemeler

 • 2 çorba kaşığı zerdeçal tozu
 • 1 çorba kaşığı karabiber tozu
 • 2 yemek kaşığı öğütülmüş kimyon
 • Tuz

Tüm baharatları bir kabın içinde karıştırın ve karanlık bir alanda saklayın. Bu karışımı bir kısmını yemeklerinize ekleyerek tüketin. Her gün düzenli bir şekilde tüketildiği zaman fayda sağlar.

Zerdeçal yutulduğu zaman çeşitli moleküler katılır. Ayrıca anti-kanser etkileri ortaya çıkaran curcumin içermektedir. Zerdeçal bitkisi kanserin sebep olduğu şişme veya tahrişi azaltacak anti-inflamatuar bileşikleri de içermektedir. Antioksidanlar sağlıklı hücrelere zarar veren serbest radikalleri ortadan kaldırma konusunda hastalara yardımcı olur. Zerdeçal ile yapılacak olan karışım düzenli bir şekilde yapıldığında fayda sağlar. Aksi takdirde bu uygulama fayda sağlamaz ve yan etkilerinin azalmasının önüne geçmez.

Elma Sirkesi

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı elma sirkesi
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • Bir bardak sıcak su

Sirke, su ile balı suyun içinde karıştırın. Bu karışımı aç karnına için. Her sabah taze bir şekilde ve her gün düzenli olarak içilmelidir. Elma sirkesi anti-tümör etkileri gösterir. Kanser hücrelerinin çoğalmasını önüne geçer. Bu kapsamda dünya yapında yapılan çalışmalar bile vardır. Ayriyeten öncü hücrelere karşı önleyici bir önlem olarak da çalışmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Kürü

Malzemeler

 • 1 bardak klorsuz su
 • 1 tatlı kaşığı ebegümeci
 • 1 tatlı kaşığı ısırgan otu

Ebegümeci ile Isırgan Otu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Öncelikli olarak 1 su bardağı klorsuz suyu ocak üzerinde kaynatın. Kaynamaya başladıktan hemen sonra tatlı kaşığı ebegümecini ve 1 tatlı kaşığı ısırgan otunu kaynayan suyun içine ilave edin. Malzemelerin tamamını ekledikten sonra 6 dakika kadar tekrardan kaynatın. Kaynama tamamlandıktan sonra ocağın altını daha fazla beklemeden kapatın.  Karışımın sıcak bir haldeyken süzülmesi gerekir.

Uygulanışı:

 Hazırlanan bu kür her sabah ve akşamda dahil üzere gün içinde 2 kez içilmesi gerekir. Hazırlanan karışım ılıdıktan hemen sonra sabah kahvaltısı yapmadan 15 dakika öncesinde ve akşam yemeği yenmeden 2 saat sonra düzenli şekilde tüketilmesi gerekir. Hazırlanan kürü 30 gün boyunca düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Akciğer kanseri için uygulanacak bu kürün her gün taze bir şekilde hazırlanması gerektiğini unutmamak lazımdır. Isırgan otu ve ebegümeci kürü her gün düzenli şekilde uygulandığı zaman sağlık açısından fayda sağlayacaktır.

 

 

 

Kaynaklar1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 puan
Loading...