Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Akciğer Enfeksiyonlarından Kurtulmak Adına Kullanılacak Bitkisel Destekler

Akciğer enfeksiyonlarından kurtulmak adına uygulanacak olan bitkisel desteklerin hepsi önerilen dozda kullanıldığı zaman etki sağlayacaktır. Ayrıca bu kürler sorun ortadan kalkıncaya kadar kullanılmalıdır.

Akciğer Enfeksiyonuna İyi Gelen Bitkiler

Öksürük Otu

Öksürük otu akciğerlerden ve bronş tüplerinden aşırı düzeyde bulunan temizlemek için mükemmel çözümler sunan bir bitkidir. Mukusun temizlenmesinin yanı sıra akciğer enfeksiyonun ortaya çıkardığı öksürükleri yatıştırmaya yardımcı olur. İnsan vücudunda bulunan mukus zarlarını korur, yatıştırır, üriner sistem toksinlerine yardımcı olmak için idrar akışını arttırma özelliği bulunur Bronşit, kronik ve akut öksürük, akciğer enfeksiyonu, astım, boğmaca ve amfizem için kendisini kanıtlamıştır.  Öksürük otundan kür hazırlamak için iki çay kaşığı kurutulmuş kuru ot 1 su bardağı suyun içinde 15 dakika boyunca kaynatılır. Ardından süzüldükten sonra günde üç kez 1 yemek kaşığı tüketilir.

Andız otu

Andız otunun kök kısımları bitkisinin kökü zararlı akciğer bakterilerini öldürmeye yardımcı olur, öksürükleri azaltır, mukus fazlasını vücuttan atar ve mide problemlerini hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca solunum sisteminde, enfeksiyon ile savaşırken meydana gelen herhangi bir ateşi yavaş yavaş hafifletecektir. Terleme yolu ile toksin atılımını en üst düzeye çıkarttığı için vücutta bulunan zararlı bakterilerde atılır. Gıcık vermekte olan bir öksürük veya bronşit varsa andız otu mükemmel derecede vücutta çalışır.  Bir nescafe fincanı suyun içine bir çay kaşığı bitki atılır ve 5 dakika boyunca kaynatılır. Ardından günde 3 kez 1 yemek kaşığı tüketilmelidir. Akciğer enfeksiyonu tamamen ortadan kalkıncaya kadar devam edilmelidir.

Karaderme Otu

Akciğerlerin kaslarının rahatlamasına olanak sağlayan bitki akciğer bulunan mukusunda temizlenmesine yardımcı olur. Antispazmodik özellikleri bulunduğu için bronşiyal spazmlar ve öksürükler için de uygundur. Doğası gereği acı olan bu bitki sindirim güçlükleri için de uygundur.  Akciğerleri etkin bir şekilde temizlemek adına bir çay kaşığı kara derme otu 1 su bardağı sıcak suyun içine atılır ve 10 dakika boyunca ağzı kapalı şekilde bekletilir. Ardından süzüldükten sonra sabah, öğle ve akşam içilmesi gerekir.

Lobelya

Lobelya akciğer enfeksiyonları, sorunları, öksürükler, bronşiyal astım ve aşırı balgam için mükemmel bir çözüm sunar. Bronş spazmlarını hafifletilmesi için yardımcı olur, astımlılar için de oldukça yararlı olur. Hazır olarak alınan lobelya çayı günde 2 kez akciğerde bulunan enfeksiyonlar ortadan kalkıncaya kadar kullanılır.

Akciğer Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi

Ciğerotu

Ciğer otu vücutta bulunan mukoza zarlarının yatıştırılmasını ve öksürüklerin azalmasını sağlar. 1 su bardağı başına 1 yemek kaşığı ciğer otu ile hazırlanan kür günde 2 kahve fincanı tüketilmelidir.

Sığırkuyruğu

Sığırkuyruğu bitkisinin yaprakları ile çiçekleri aşırı mukusu temizlerken mukoza zarlarını solunum yollarında yatıştırma sağlar. Burun örtüsü, boğaz, bronş tüpleri, akciğerler ve sindirim sisteminde bulunan iltihaplanmaları azaltır. Kürü hazırlamak için 1 su bardağı kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı sığır otu atılarak demlenmesi için 15 dakika boyunca kenarda bekletilir ve ardından süzülür. Gün içinde 3 kahve fincanı tüketilmesi gerekir.

Meyan Kökü

Akciğerde bulunan bakteriyel enfeksiyonların ortadan kaldırılması adına mucizevi etkiler sunar. Ayrıca enfeksiyonlar ile savaşmak adına hasta kişinin bağışıklık sistemini güçlendirir.

Sarımsak

Sarımsak akciğer enfeksiyonları konusunda doğal tedavi sunan bir bitkidir. Sarımsak bakteriyel akciğer enfeksiyonlarına karşı harikalar yaratan anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Bir diş sarımsak, özellikle yatmadan önce, bir bardak su içinde ezilir ve hemen yutulur. Düzenli şekilde her gece içilmelidir. Düzenli tüketilmezse akciğerde bulunan sorunlar ortadan kalkmayacaktır.

Diyet ve Beslenme

Akciğer enfeksiyonu olan kişiler günlük sağlıklı ve besleyici bir beslenme ile vücutlarının bağışıklığını geliştirmedir. Sağlıklı yaşam için beslenme ve diyet yapmak çok önemlidir. Sağlıklı şekilde beslenme vücut için gerekli vitaminleri sağlar. Ayrıca beslenme ve diyet vücudun çeşitli hastalık ve enfeksiyonlara karşı savaşması konusunda yardımcı olabilir. Bir diyette vitamin eksikliğini gidermek adına günlük olarak bir multivitamin tableti alan bazı kişiler bile vardır. Beslenme ve diyet konusunda hangi vitaminlerin kullanılacağı, nasıl alınacağı, neler beslenmeye dikkat edilmesi konusunda hasta kişilerin uzman hekime detay sorması gerekmektedir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...