Pulmonoloji: Göğüs Hastalıkları

Ahmet Maranki’den Sinüzit İçin Bitkisel Kür Tarifi

Sinüzit hastalarının her zaman için papatya ya da patates buharı tavsiye edilmektedir. Tıkanan burun deliklerinizi açma konusunda yardımcı olacaktır. Ayrıca baş ağrısını da giderecektir.

Ahmet Maranki Sinüzit Kürü

Ahmet Maranki sinüzit hastalığına sahip olan kişilerin her gün düzenli olarak 250 gram kadar ananas suyunu içmesi tavsiye etmektedir. Ananas içerisinde bulunan maddeler sayesinde sinüzit bölgesinde bulunan iltihabı da kurutacaktır. Bu nedenle de her gün Ahmet Maranki tarafından taze sıkılmış ananas suyu içilmesi tavsiye edilmektedir.

 • 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağı;
 • 1 talı kaşığı nane yağı;

Sinüzit için faydalı olacak bir diğer kür ise okaliptüs yağı olmaktadır. Okaliptüs yağını bulamamanız sonucunda nane yağını da kullanabileceğiniz gibi hem nane yağını hem de okaliptus yağını karıştırmanız sonucunda burun deliklerine bir kulak çöpü yardımıyla sürmeniz sonucunda fayda edecektir.

Soğan da sarımsak da doğal antibiyotikler arasında yer almaktadır. Sarımsağın içerisinde bulunan maddeler sayesinde soğandan daha güçlü olduğu da bilinmektedir. Sinüzit sonrasında iltihaplanma meydana geldiği zaman 1 diş sarımsak çiğnemeniz fayda sağlayacaktır.

Kekik Yağı Kürü

 •  1 fincan su;
 • 1 çay kaşığı kekik yağı;

Bir fincan suyun içerisine bir çay kaşığı kadar kekik yağı damlatın. Bunu burun deliklerine sürmeniz burnunuzun açılmasını sağlayacaktır.Kekik bitkisi son derece iyi gelen bir kür tarifi olmaktadır. Burun deliklerine süreceğiniz zaman bir kulak çöpünü ıslatarak sürmeniz her zaman tavsiye edilir.

Papatya Kürü

 • 100 gram kuru papatya;
 • 2 litre su.

Bir tencerenin içerisine 2 litre suyu koyun ve üzerine de 100 gram kurutulmuş papatyayı koyup tencerenin ağzını kapatmalısınız. 20 dakika boyunca suyun kaynamasını bekleyin. Burada dikkat etmeniz gereken aldığınız papatyanın kır papatyası olmasıdır. Diğer papatyalar bu kür tarifinde fayda etmeyecek ve iyi gelmeyecektir. Sinüzit tedavisinde her zaman için Ahmet Maranki papatya buharını tavsiye etmektedir. Fakat bu buharı yaparken kesinlikle yüzünüze bir havlu sarmanız gerekmektedir. yüzünüzün yanma ihtimali vardır. yüzünüzü sardıktan sonra tencerenin kapağı açılır ve buhar yüze temas etmesi ve burnunuzdan buharı soluyun.

Bu işlemi suyun soğuyana kadar yapın. Papatya kürünü gün içerisinde 2 ya da 3 defa yapabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı

 • Çörek otu yağı.

Sinüsler tıkanması sonucunda meydana gelecek olan sinüzit hastalığı kişilerde baş ağrısı ve burun tıkanıklığı nedeniyle de solunum sorunu yaratacaktır. Bu durumda sizlerde her zaman için çörek otunun yağını kullanabilirsiniz. Kürün uygulanması ise 40 gün boyunca devam etmeniz gerekmektedir. Tıkalı burnu açmak için birkaç damla burnunuza damlattığınız çörek otu, sinüslerde oluşan tıkanıklığı da çözecektir.

Limon Suyu

 • 1 yemek kaşığı limon suyu;
 • 1 yemek kaşığı su.

Ahmet Maranki bu kürü 3 günde bir yapmanızı tavsiye etmektedir. Kürü yapacak olan kişilerde yanma meydana geleceği unutulmamalıdır. 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı klorsuz suyu birbirine karıştırmalısınız. Ardından da burnunuza bu suyu çekin. Her iki burun deliğinden de çekmelisiniz. Gözlerden yaş gelebilir ve yanma meydana gelebilir. Bu durum normal bir durum olacağı unutulmamalıdır.

Patates Buharı

 • 2 tane orta büyüklükte patates;
 • 1 litre su.

Patates buharının da sinüs bölgesinde oluşan tıkanıklığın yok olmasını sağlayacaktır. Bunun için iki tane orta büyüklükte patates suyun içerisine doğranır. Suyun kaynaması için ocağın altı açılır. Daha sonradan 20 dakika boyunca kaynatın. Buharı soluyacak olduğunuz için yüzünüzün yanma riski vardır. Bu nedenle de yüzünüzü bir havlu ile sarmalısınız. Ardından tencerenin kapağı açılır. Buhar solunmaya başlanır. Buhar bitince tencerenin üzerine kapak tekrardan konulacaktır. 4 dakika sonra yine buharı soluyun. Bu sayede sinüsleriniz açılacak ve baş ağrısı gibi semptomlar yok olacaktır.

Siyah Turp

 • 1 tane siyah turp.

Siyah turpun suyunu çıkarmanız gerekmektedir. Bunun için bir rende kullanabilirsiniz. Turp rendelenir. ve bir bezin içerisine konularak sıkılmalıdır. Ortaya çıkan siyah turp suyunu burnunuza günde birkaç kez damlatın. İyi gelecek ve sinüs tedavisinde de etkili olacaktır. Birkaç damla sadece yeterli olacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 puan
Loading...